انتخاب محصول

ثبات قیمتی در بازار آهن و میلگرد

قیمت تیرآهن در حال حاضر و بر خلاف ماه های گذشته ثبات مناسبی را احساس می کند و این موضوع نشانه مثبتی در این شرایط به شمار می آید.

در چند ماه اخیر نوسانات قیمت محصولات آهنی و فولادی شرایط نامناسبی را در بازارهای موازی از قبیل مسکن و دیگر صنایع وابسته به فولاد به وجود آورده بود.

شایان ذکر است که طرح های مختلف دولتی نیز جهت کنترل این صنایع کارساز نبود و تاثیر منفی فولاد بر صنایع مختلف بسیار مشهود بوده و است.

در حال حاضر به دلیل برخی از اتفاقات در شرایط اقتصادی داخلی و شرایط سیاسی قیمت آهن و پروفیل های فولادی از جمله تیرآهن و میلگرد، در ثبات به سر می برد. همچنین شما عزیزان میتوانید جهت خرید تیرآهن، فروش تیرآهن، استعلام قیمت تیرآهن به سایت آهن آرا مراجعه کنید و خرید خودتان رو به راحتی انجام دهید.

چدن ( آهن ارا )

قیمت ارز یک از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت آهن در ایران است بخش بسیار زیادی از بازارهای موجود در هر کشور از آهن و محصولات فولادی تاثیر مستقیم و یا غیرمستقیم می پذیرند.

صنعت ساختمان سازی و مسکن از مهترین صنایعی است که به طور مستقیم بر اقتصاد کشور تاثیر دارد؛ به طور مثال نوسانات قیمت تیرآهن در چند ماه گذشته را می توان یکی از مهمترین عوامل بحران در وضعیت مسکن دانست. دلیل این موضوع از نظر کارشناسان آهن آنلاین این است که : 

  • تیرآهن یکی از مهمترین پروفیل ها در صنعت ساختمان شناخته می شود.
    حجم استفاده از این محصول به اندازه ای بالا است که حتی کوچکترین تغییر در قیمت تیرآهن موجب اختلاف زیاد در هزینه اجرا خواهد شد.
    انتخاب مناسب چنین کالای مهمی تاثیر زیادی در تعیین موفقیت و شکست پروژه خواهد داشت. 

البته فراموش نکنید این بی ثباتی در انواع محصولات فلزی وجود داشت به طوری که طی خبری در یکی از خبرگزاری ها در نیمه دوم سال قبل بیشترین افزایش قیمت در مصالح ساختمانی مربوط به ورق استیل با بیش از ۲۰۶ درصد بوده است.

قیمت تیرآهن ، فروش تیراهن ( اهن ارا )

قیمت تیرآهن در حال حاضر در ثبات به سر می برد اگر دلیل این نوسانات را می خواهید بدانید باید فاکتورهای بسیار زیادی را در نظر داشته باشید، اما یکی از مهمترین عوامل این نابسامانی در بازار آهن و فولاد، تغییرات قیمت ارز است که به سرعت تاثیر خود را بر این بازار نشان می دهد.

در چند روز گذشته با داغ شدن شایعات مربوط به احتمال شروع مجدد مذاکرات، نرخ ارز با کاهش همراه بود که همین موضوع باعث ثبات نسبی در قیمت محصولات فولادی شد که چسبندگی قیمتی یکی از اصول اقتصاد است که ثابت می کند قیمت ها به راحتی تحت عوامل موثر افزایش پیدا می کنند اما با بازگشت عوامل به شرایط اولیه قیمت به سختی کاهش پیدا خواهد کرد.
البته این نظریه علمی تنها عامل تاثیرگذار بر این بازار نیست و یکی دیگر از عوامل عدم کاهش قیمت را می توان تقاضای فصلی موجود برای آهن آلات دانست که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

قیمت میلگرو و خرید از کارخانه

همچنین قیمت میلگرد در شرایط فعلی در ثبات قیمتی به سر میبرد افزایش تقاضا دلیل اصلی کاهش قیمت آهن آلات است یکی از دلایل ثبات موجود در قیمت آهن را در چند روز گذشته می توان افزایش تقاضا در بازار دانست. امروزه در اوج تقاضای فصلی محصولات فولادی به سر می بریم و همین موضوع تاثیر زیادی بر شرایط اقتصادی این بازار میگذارد. این موضوع نیز از دلایل عدم نزول نرخ آهن الات از جمله قیمت میلگرد در بازار به شمار می آید که البته خبر خوبی برای فعالان این صنعت و البته جامعه محسوب میشود.

شما میتوانید جهت خرید میلگرد ، خرید تیرآهن ، استعلام قیمت میلگرد ، استعلام قیمت تیرآهن و دیگر محصولات فولادی به وب سایت تخصصی آهن آرا مراجعه فرمایید و حس خوب یک خرید مطمئن را تجربه کنید.

صفحه اصلی آهن آرا