انتخاب محصول

افزایش ۱۱ درصدی تولید فولاد خام ایران

انجمن جهانی فولاد در ارتباط با تولید فولاد ایران گزارش می دهد :
طی ماه جولای سال جاری میلادی (۲۰۱۹)، تولید فولاد خام ایران بیش از ۱۱ درصد ( بصورت دقیق : ۱۱.۱ درصد ) رشد داشت.
با این وجود تولید جهانی در این مدت ۱.۹ درصد افزایش را تجربه کرده است.

اجماع تولید این محصول طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در کشور خودمان ایران، رشد ۶.۴ درصدی و در جهان افزایش ۴.۵ درصدی را به ثبت رساند.

به گزارش دنیای معدن، به نقل از انجمن جهانی فولاد World Steel Association ، ایران از ابتدای ژانویه تا پایان جولای ۲۰۱۹ میلادی، ۱۴،۹۸۸،۰۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که حاکی از رشد ۶.۴ درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته می باشد. که این افزایش تولید موجب افزایش عرضه در بازار و احتمالا تنظیم بازار آهن آلات و میلگرد و تمامیه فراورده های فولادی خواهد شد.
ولی این نکته رو میتوان با جدیت عنوان داشت که این افزایش نرخ تولید فولاد خام، چه در ایران و چه در دنیا موجب تغییر قیمت فراورده های فولادی از جمله تیرآهن، میلگرد، نبشی و
 ناودانی، انواع لوله، انواع ورق آهنی و … خواهد شد. 

شایان ذکر است که این رقم در مدت معادل سال گذشته، ۱۴،۰۹۱،۰۰۰ تن بود. همچنین ایران طی ماه جولای ۲۰۱۹ میلادی، ۲،۲۰۰،۰۰۰ تن فولاد خام تولید کرد. این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱،۹۸۱،۰۰۰تن بود که رشد ۱۱.۱ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت معادل سال گذشته را نشان می دهد.

طی ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع ۱،۰۸۳،۵۵۸،۰۰۰هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت معادل سال گذشته میلادی ( یک میلیارد و ۳۶ میلیون و ۶۱۶ هزار تن ) ، ۴.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

تولید جهانی فولاد خام در جولای ۲۰۱۹ میلادی نیز با ۱.۹ درصد رشد نسبت به سال قبل به رقم تقریبی ۱۵۶میلیون و ۸۹۱ هزار تن رسید.

طی مدت یاد شده، چین با تولید ۵۷۷ میلیون و ۶۴ هزار تن ( رشد ۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۸ میلادی ) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس از آن، هند با تولید ۶۶ میلیون و۱۸۸ هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۵۹ میلیون و ۴۷۳ هزار تن، امریکا با ۵۱ میلیون و ۸۲۷ هزار تن و کره جنوبی با ۴۲ میلیون و ۶۰۵ هزار تن تن بیشترین میزان تولید این محصول را در ۷ ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی را به ثبت رساندند.

منبع خبر : دنیای معدن