انتخاب محصول

میلگرد چیست؟  ( What is a rebar )

در ابتدا می توان گفت میلگرد از جمله پروفیل های فولادی با سطح مقطع دایره ای شکل می باشد که از جمله اصلی ترین مصارف آن در بخش ساخت و ساز و برای تقویت بتن است.
به عبارت دیگر میلگرد ها تقویت کننده ی قدرتمندی در شبکه بندی بتن می باشند و می توانند ضعف مقاومت برشی بتن را جبران نمایند. از میلگرد حتی در لوازم تزیینی مانند فرفورژها جهت جبران مقاومت کششی پایین محصولات استفاده می شود.
انواع میلگرد از نظر جنس و ویژگی در بازار موجود می باشد با این حال همانگونه که پیش از این مطرح شد بیشترین میلگرد در مسلح نمودن  بتن ساختمان ها کاربرد دارند که میلگردهای مورد استفاده در این بخش دارای مشخصه فولاد معمولی می باشند.
قیمت میلگرد با توجه به موارد مطرح شده متغییر است.
اگرچه در خصوص قیمت میلگرد به ویژه میلگرد فولادی مورد استفاده در بخش ساخت و ساز عواملی چون میزان خرید و فروش میلگرد نیز نقش به سزایی دارند.

خرید میلگرد به عنوان اصلی ترین محصول در بخش ساخت و ساز


معرفی انواع میلگرد ( Introducing Rebar Types )

الف) میلگرد نرم یا میلگرد بدون عاج

خرید میلگرد نرم عموما جهت استفاده در آهنگری ، خم کاری و در جوشکاری  صورت می گیرد.
میلگرد نرم را میلگردهای داکتیل نیز می نامند. این نوع میلگرد ها تنش جاری ۲۳۰۰ کیلوگرم، تنش گسیختگی یک کیلوگرم و تنش گسیختگی۳۸۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و در زمان گسیختگی ۲۵ درصد تغییر شکل دارند. این نوع میلگرد در انواع گالوانیزه، سیاه و … در بازار موجود می باشد و قیمت میلگرد تحت تاثیر جنس متغییر است.
با این حال خرید و فروش میلگرد و عوامل ثانویه ای چون قیمت دلار نیز در قیمت میلگرد نرم تاثیرگذار است.

ب) میلگردهای نیمه سخت یا میلگرد های با آج ساده

خرید میلگرد های نیمه سخت عموما برای استفاده در عملیات ساختمانی و خاموت زنی صورت می گیرد.
نکته قابل توجه در خصوص این میلگردها این است که بهتر است در عملیات جوشکاری از این نوع میلگرد استفاده نشود ولی در صورت اجبار مانعی برای جوشکاری وجود ندارد. میلگردهای نیمه سخت میگردهای با جنس ترد ، نیمه خشک و یا نیمه نرم با شکل ظاهری آج دار می باشند که تنش جاری ۳۰۰۰ کیلوگرم و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم دارند همچنین این میلگردها در زمان گسیختگی ۱۹ درصد تغییر شکل از خود نشان می دهند.
لازم به ذکر است در خصوص قیمت میلگرد نیمه سخت عامل بازار یا همان میزان خرید و فروش میلگرد بیش از میلگرد نوع نرم بر قیمت آن موثر است.

معرفی انواع میلگرد


ج)
میلگرد سخت یا میلگرد آج پیچیده

خرید میلگرد های سخت به طور معمول جهت  استفاده در عملیات سیویل ساختمانی و صنعتی می باشد.
شکل ظاهری این نوع میلگرد  به صورت آج دار با آج جناقی است. اکیدا این نوع میلگرد جهت فعالیت هایی همچون آهنگری و خم کاری با زوایای تند مورد استفاده قرار نمی گیرند.
از جمله ویژگی های این نوع میلگرد می توان به تنش جاری ۴۰۰۰ کیلوگرم و تنش گسیختگی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر متر مربع اشاره نمود همچنین میلگرد سخت در زمان گسیختگی ۱۴ درصد تغییر شکل دارد.
در این نوع میلگرد نیز قیمت میلگرد تحت تاثیر جنس، فرایند ساخت، میزان خرید و فروش میلگرد در بازار و … می باشد.

ویدیو جالب و تماشایی از مراحل ساخت انواع میلگرد

درصورت تمایل به خرید میلگرد و یا نیاز به اطلاع از قیمت میلگرد می توانید با مراجعه به صفحه قیمت میلگرد در سایت آهن آرا به قیمت روز انواع میلگرد دسترسی داشته باشید. همچنین کارشناسان فروش آهن آرا جهت ثبت سفارش همراه شما خواهند بود.

سفارش و خرید انواع میلگرد