انتخاب محصول

همانطور که قبل تر نیز گفته شد تیرآهن همواره یکی از مهمترین و اساسی ترین انتخاب های پروفیل های ساختمانی است که با انواع آن پیشتر آشنا شدیم.
فروش تیرآهن در دنیا  به سه صورت  IPBv، IPB و IPE می باشد .

تیرآهن معمولا به ارتفاع ۸۰ تا ۶۰۰ میلیمتر عرضه می‌شود و مورد استفاده آن در ستون‌ ها ، خرپا ها ، نعل درگاه‌ ها ، بیم‌ ها در پوشش سقف‌ ها و پل ‌های لانه زنبوری می ‌باشد. تیرآهن کشورهای اروپایی و ایران بیشتر از نوع IPE می‌باشند.

بارزترین مشخصه این نوع تیرآهن اینست که اگر از دو سر تیرآهن به آن بنگرید، ضخامت بال‌های آن در ابتدا و انتها کاملاً یکنواخت می‌باشد.

به طور معمول نقشه ساختمان هایی که توسط مهندسین کشورمان تهیه می‌گردد بر اساس این استاندارد بوده و لذا این نوع تیراهن از محبوبیت بیشتری در میان مشتریان برخوردار است.

تیراهن های موجود در بازار

این تیر آهن دارای سایز ها و انواع گوناگونی می باشد و با شماره های مختلفی نام گذاری می شوند. شماره تیرآهن بر اساس ارتفاع یا همان طول تیر آهن مشخص می گردد که در حال حاضر از شماره ۱۲ تا ۳۰ و در نوع سبک و سنگین تولید می شوند.  همچنین تیر آهن در شاخه های ۱۲ متری تولید می شوند.

تیر آهن ۱۴ معمولا با این استاندارد در کشور های اروپایی و بخصوص در ایران تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

تیر اهن ۱۴ در اندازه های ۶ الی ۱۲ متری تولید می شود و در ساختمان به صورت ستون ، خرپا ، نعل ، تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری استفاده می شود .

قیمت تیراهن ۱۴ : 

این نوع تیر آهن یکی از پر مصرف ترین تیراهن ها در بین سازندگان داخلی نیز می باشد.

قیمت تیر آهن ۱۴ و قیمت تیر اهن ۱۲ به کیلوگرم از سایز های بالاتر می باشد.

لازم به ذکر است قیمت تیرآهن با توجه به سایز آن متغییر بوده و بیشترین فروش را در سایزهای مختلف تیر آهن ۱۴ و تیر آهن ۱۶ دارا می باشند .

تیر آهن نوع ۱۴ هم به صورت شاخه و هم به صورت کیلوگرمی در بازار فروخته میشود .

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
قیمت روز اهن الات

یکی دیگر از پر فروش ترین شماره ها، تیرآهن ۱۸ می باشد.

از بین سایز های مختلف تیر آهن، تیر آهن ۱۴، ۱۶ و۱۸ در پروژه های عمرانی و ساختمان سازی پرکاربردتر است و از بین آنها نیز آهن ۱۸ به دلیل مقاومت و  پایداری بیشتر در برابر تنش های وارد شده بر آن بسیار پر کاربرد می باشد و در انواع ساخت و ساز های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تیرآهن ۱۸ دارای شاخه هایی در طول های ۶ و ۱۲ متری می باشد ، وزن تیرآهن IPE 18 210 کیلو گرم می باشد ، به علت نوسانات در بازار آهن ، در صورت اقدام به خرید تیرآهن ، گرفتن قیمت تیرآهن ۱۸ از آهن آرا  الزامی می باشد ،لازم به ذکر است که فروش تیرآهن ۱۸ به صورت شاخه ایی است.

در آخر شاید برای شما عزیزان هم سوال باشد که تیرآهن در کدام کارخانه های ایران تولید میشود و فروش تیراهن به چه صورت است ؟

کارخانه ذوب آهن در ایران بالاترین کیفیت در تولید تیرآهن را دارد و بعد از آن میتوان از کارخانه های فایکو، آرین، یزد و…. نام برد که آهن آرا خرید تیراهن و سفارش آن و تمامی مراحل ارسال آن را برای شما انجام خواهد داد .

تیرآهن

نوع و سایز

تولید کننده

شاخه

وزن

قیمت تیرآهن ( تومان )

تغییر

هر شاخه تیرآهن ۱۲

ذوب آهن

۱۲ متری

۱۲۲

۶۳۵,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۱۴

ذوب آهن

۱۲ متری

۱۵۵

۸۱۰,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۱۶

ذوب آهن

۱۲ متری

۱۹۵

۱,۰۰۰,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۱۸

ذوب آهن

۱۲ متری

۲۲۵

۱,۱۸۵,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۲۰

ذوب آهن

۱۲ متری

۲۷۶

۱,۴۱۵,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۲۲

ذوب آهن

۱۲ متری

۳۱۵

۱,۷۰۵,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۲۴

ذوب آهن

۱۲ متری

۳۶۹

۱,۹۱۰,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۲۷

ذوب آهن

۱۲ متری

۴۳۴

۲,۲۴۵,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

هر شاخه تیرآهن ۳۰

ذوب آهن

۱۲ متری

۵۰۰

۳,۱۰۰,۰۰۰

(۰.۰۰%)۰

* توجه داشته باشید که قیمت تیراهن با توجه به نوسانات زیاد هر روز درحال تغییر است، بنابراین برای خرید تیرآهن و دریافت قیمت روز با مشاوران آهن آرا تماس بگیرید.