انتخاب محصول

لوله گالوانیزه سرد به روش الکترولیت اسیدی پوشش داده می شوند. در فرآیند پوشش این لوله ها نمک های روی را داخل یک محلول آبی، الکترولیزه می کنند و  با این روش ورق های کویل نشده و کویل شده را پوشش می دهند.

ضخامت ایجاد شده در ورق های گالوانیزه سرد با استفاده از جنس روی است. این ضخامت از ضخامت لایه پوشش روی در روش غوطه وری آبی کمتر است. ورق های گالوانیزه سرد با روش پوشش روی بیشتر در مصارف خانگی کاربرد دارد. این لوله ها بیشتر در گلخانه ها در هنگام انتقال آب و یا گاز کاربرد دارند، هرچند که گاهی دیده شده که در تخلیه فاضلاب های لوازم بهداشتی کوچک نیز از این نوع لوله ها استفاده می کنند. در روش تولید لوله های گالوانیزه سرد ورق هایی با جنس فولادی را با فشار در داخل قالب مخصوص عبور می دهند و درز حاصل از این کار را با جوش به یکدیگر وصل می کنند. پس از فرآیند جوشکاری داخل وان آب کاری کرده و به وسیله ماده ای به نام روی اندود یا گالوانیزه پوشش می دهند. این فرآیند باعث می شود که لوله ها در برابر اسیدها و زنگ زدگی ها مقاوم باشند. لوله های گالوانیزه سرد نسبت به لوله های آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند.این لوله ها در برابر برخی اسیدها دچار خوردگی و خرابی می شوند. اسیدهایی که چدن را خراب می کنند فولاد گالوانیزه را نیز از بین می برند.

لوله های گالوانیزه سرد در بازار سایزها و اندازه های مختلفی دارند و در شاخه های ۶ متری با قطرهای ۱ اینچ تا ۸ اینچ و دو سر دنده یافت می شوند و قطر این لوله ها قطر اسمی است و با توجه به رزوه و دنده پیچی که دارند به یکدیگر وصل می گردند و با توجه به مواد آب بندی می شوند.

لوله های گالوانیزه سرد را اگر جوشکاری کنند روکش گالوانیزه آن می سوزد و دودی غلیظ و سفیدی ایجاد می کند که برای دستگاه تنفسی بسیار مضر است و محیط کار را نیز آلوده می کند، به همین دلیل باید از جوشکاری لوله های گالوانیزه سرد پرهیز کرد.

قیمت روز لوله گالوانیزه سرد