انتخاب محصول

فلزات دکوراتیو شامل طیف گسترده ای از محصولات کاربردی و وسایل استفاده روزمره ما میباشند و همچنین این محصولات برای استفاده خانگی مانند مبلمان  و محصولات تزئینی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد .
محصولات دکراتیو شامل دستگیره ها، پله ها، نرده ها و اتصالات صنعتی به لوله ها می باشد که در نقاط مختلفی از ساختمان های مسکونی ، مکان های عمومی و … کاربرد های فراوان دارد.

لوله های دکراتیوبه عنوان مثال در بعضی از بانک های خصوصی با توجه به اهمیت تمیزی و زیبایی بصری در جهت جلب رضایت مشتری تاثیر به سزایی دارد بانک های مورد نظر برای ساخت حفاظ های درب و پنجره هایشان ار لوله و مقاطع استنلس استیل استفاده میکنند که هم از استحکام بالایی برخوردار بوده و مقاومت خوبی در محیط های مختلف ازجمله مرطوب دارند همچنین دارای زیبایی بوده و از لحاظ بصری تاثییرات مثبت بر روی محیط پیرامونی میگذارند.

لوله و مقاطع استنلس استیل همچنین می توانند به طور ترکیبی با اجناس مختلف نظیر چوب ، انواع مشتقات پلاستیکی برای به کار بردن در ساخت درب ها و درب های سفارشی، پارتیشن بندی و کارهای تولیدی، ساخت کاتالوگ ها و کیوسک ها، وسایل روشنایی و غیره استفاده شود.
استیل آلیاژی است که در عین زیبایی دارای خواص بیشمار است که مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی قابلیت فرم دهی بالا و همچنین ترکیب شدن در نور و رنگ فضای داخلی استفاده از آن را برای هر طراحی دلچسب ساخته است.

 

لوله های دکراتیولوله استیل دکوراتیو در سایز ها و انواع مختلف جهت استفاده در داخل و خارج ساختمانها ، کارخانجات ، مجتمع های تجاری و مراکز خرید و … به کار می روند. علاوه بر این استیل دارای خاصیت دیگری است که شهرسازان سراسر جهان را متقاعد کرده است تا از آن به صورت گسترده در مبلمان شهری بهره جویند و آن بی نیاز از رنگ آمیزی و نگهداری کم هزینه و بهداشتی بودن این آلیاژ است.

لوله استیل دکوراتیو به علت داشتن مقاومت به خوردگی عالی یکی از پرکاربردترین لوله های مهندسی می باشد. این مقاومت از وجود مقدار قابل توجه کروم ناشی میشود. مقدار کم کروم مثلا ۵% مقاومت به خوردگی آهن را افزایش می دهد اما برای رسیدن به لوله زنگ نزن حداقل ۱۲% کروم لازم است.
بر اساس این فرض کروم با تشکیل یک لایه اکسید سطحی که لایه های زیرین را از خوردگی محافظت می کند سطح آهن را رویین می سازد برای ایجاد این لایه محافظ سطح لوله زنگ نزن باید در تماس با عوامل اکسید کننده باشد.

 Stainless steel همچون فولاد ، ماده هادی خوبی برای جریان الکترسیته نیست ،stainless steel های فریتی و مارتنزیتی دارای خاصیت مغناطیسی هستند. Stainless steel های آستنیتی دارای خاصیت غیر مغناطیسی هستند.
لوله استیل دکوراتیو معمولا در جنس های ۳۰۴ ،۲۰۲، ۲۰۱  و از قطرهای ۱۰ الی ۱۰۲ میلیمتر ضخامت از ۰.۸ الی ۲ میلیمتر در طول mm 6000 با سطح براق  (Gritt 400/600 ) می باشند و طبق استاندراد ( ASTM A554 ) تولید و معمولا به صورت درزدار می باشند.

مصارف لوله استیل دکوراتیو:

از مصارف لوله استیل دکوراتیو می توان به کاربرد آنها در صنایع شیمیایی ، نفت و گاز ، تولید برق ، کارخانجات مواد غذایی ، ساختمان سازی و معماری ، کاربردهای پزشکی ، اتومبیل سازی ، موادشیمیایی ، لوازم آشپزخانه و … اشاره کرد.
استفاده و به کاربردن این اجناس چه در صنایع و چه در معماری ، ساختمان سازی و به طور کلی به جنبه تزیینی کالایی گران قیمت محسوب میشود و اجرای آن در همه جا و برای همه امکان پذیر نیست چرا که تکنولوژی ساخت این نوع آلیاژ های فولاد دارای پیچیدگی و نیازمند تجهیزات خاص متالورژیکی میباشد و تولید انها به طور گسترده در ایران مقدور نیست. اکثر اجناس موجود در بازار فولاد ایران وارداتی هستند و حجم زیادی از این دست اجناس از چین وارد ایران میشوند.
به طور کلی کیفیت ساخت و صیقل نهایی روی مقطع یا لوله و ضخامت دیواره آن که در رابطه مستقیم با وزن آن میباشد و همچنین اندازه و سایز آن پارامتر های اصلی تاثیر گذار در قیمت آنها است.

لوله های دکراتیو

انواع کدهای استنلس استیل های دکوراتیو:

  • Type 201

  • Type 301

  • Type 302

  • Type 304

  • Type 316

  • Type 410

  • Type 430 

قیمت و سفارش لوله های دکراتیو

مطلب پیشنهادی آهن ارا
ورق آهنی و انواع آن ( فروش ، خرید و قیمت )