انتخاب صفحه

لوله گالوانیزه

در صنعت فولاد به محصولاتی که با استفاده از عمل گالوانیزاسیون بر روی آنها پوششی از جنس روی جهت محافظت از خوردگی ایجاد می شود گالوانیزه اطلاق می گردد.

عمل گالوانیزاسیون می تواند به دو صورت گرم (قدیمی ترین روش) وسرد صورت پذیرد.
لازم به ذکر است در روش گرم به علت تماس مستقیم و غوطه وری محصول در روی، ضخامت روی  بیشتر می باشد که همین مسئله بر قیمت لوله گالوانیزه موثر خواهد بود. البته در تعیین قیمت لوله گالوانیزه عوامل مختلفی اثرگذار می باشند؛
به طور مثال لوله های گالوانیزه در دو دسته ی لوله های گالوانیزه آهنی و لوله های گالوانیزه فولادی جای می گیرند(در ادامه به معرفی هر یک پرداخته شده است) و این مسئله نیزمی تواند موجب تفاوت در قیمت لوله گالوانیزه گردد.

لوله های گالوانیزه همواره در شاخه های ۶ متری و قطر بین ۱ تا ۸ اینچ در بازار عرضه می شوند و با تغییر قطر و جنس لوله ، وزن واحد طول لوله تغییر می نماید.

معرفی انواع لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه آهنی که به عنوان لوله های درزدار نیز شناخته می­شود عموما به رنگ خاکستری وجود دارد. لوله گالوانیزه آهنی پس از جوش از محل درز، درون فلز روی مذاب قرار داده می شوند تا بر روی سطح لوله روکش روی ایجاد شود.

 

معرفی انواع لوله گالوانیزه

جنس لوله های گالوانیزه فولادی از جنس فولاد نرم است. برای ساخت لوله های گالوانیزه فولادی، ورق های فولادی پس از عبور از درون قالب به واسطه فشار و جوش دادن درز لوله، درون محفظه حاوی فلز روی غوطه ور می شوند.

به طور کلی لوله های گالوانیزه در مقابل اسید مقاومت مطلوبی نداشته و در صورت قرار گرفتن در مجاورت اسید دچار آسیب می شود بر همین اساس عموما از لوله های گالوانیزه برای انتقال آب، گاز و در گلخانه ها استفاده می­شود البته حساسیت لوله های گالوانیزه فولادی به اسید نسبت به لوله های گالوانیزه آهنی بیشتر است لذا عموما در سیستم های تهویه و گاها سیستم های تخلیه فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
کشورهای پیشگام در تولید فلزات

لوله گالوانیزه و قیمت های آن در اهن ارا

 

از آنجایی که در اثر جوشکاری روکش گالوانیزه یا همان روکش آلیاژ روی ایجاد شده بر روی لوله می سوزد و باعث ایجاد دود غلیط و مسمومیت زا می شود انجام هرگونه جوشکاری بر روی این نوع لوله ممنوع  و اتصال آنها تنها به وسیله دنده پیچی و آب بندی توسط مواد مناسب انجام می شود.

ویدیو جالب و تماشای از مراحل ساخت لوله گالوانیزه :

 

 

قیمت لوله گالوانیزه تولیدی در کارخانه های مهم فولاد کشور با توجه به مواردی که  پیش از این مطرح گردید و سایر شرایط متفاوت می­باشد لذا شما می توانید جهت اطلاع دقیق از قیمت لوله گالوانیزه بر اساس کارخانه با کارشناسان فروش ما در سایت آهن آرا در ارتباط باشید. همچنین می توانید به قسمت قیمت در سایت آهن آرا مراجعه نمایید.

 

سفارش ، قیمت و خرید انواع لوله گالوانیزه