انتخاب محصول

تیرآهن یکی از مهم ترین پروفیل ها به شمار می رود و کاربرد گسترده ای در صنعت به خصوص صنعت ساختمان سازی دارد.
از موارد استفاده ی تیرآهن می توان به پوشش سقف، خرپا ها، نعل درگاه ها، ستون ها، پل های لانه زنبوری و… اشاره نمود، لذا قیمت تیرآهن بیش از سایر انواع پروفیل بر قیمت ساخت و ساز اثرگذار است.

انواع تیرآهن ( Types of beams )

تیرآهن IPB : این تیرآهن های بال پهن ارتفاعی بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر دارند. از لحاظ هندسی دارای سه بخش است. دو بال موازی که بخش انتهایی تیرآهن محسوب می شوند.یک قعطه ی عمودی آهنین که بین دو بال جای دارد و به جان تیرآهن معروف است.
طول این بخش ها، نیرو های فشاری وارده را تحمل و در برابر نیروهای خمشی مقاومت می کنند. این تیرآهن به دلیل مقاومت بالا و قابلیت جوش خوردن به تیرهای دیگر در صنایع ساختمان سازی سدسازی و پل سازی به کار گرفته می شود.

تیرآهن IPB

تیرآهن IPE : این تیرآهن طبق استاندارد اروپا و ایران می باشد و شامل سه جزء می باشد. دو بال افقی که در برابر نیرو های خمشی مقاوم اند و جان تیرآهن که نسبت به تنش برشی مقاومت نشان می دهد.بیشترین کاربرد این تیرآهن در ساختمان سازی است.

تیرآهن IPE

تیرآهن INP : این تیرآهن که ارتفاع آن در بازه ی ۸۰ تا ۶۰۰ میلی متر را شامل می شود، متعلق به استاندارد کارخانه های چین و روسیه هستند.

تیرآهن INP
سه جزء این تیرآهن به ذکر ذیل ست: دو بال با شکل متغیر به طوری که بیشترین ضخامت را در نزدیکی جان تیرآهن دارند و با فاصله گرفتن از آن، نازک و نازک تر میشود.جان این تیرآهن از نظر باربری و مقاومت از تیرآهن  IPE پایین تر بوده ولی از نظر قیمت مناسب تر است. این تیرآهن در صنایعی همچون اسکله سازی، برج سازی، سد سازی و… کاربرد دارد.

 

برای اطلاع از قیمت تیرآهن با ما در سایت آهن آرا همراه باشید

قیمت و سفارش تیرآهن

قیمت روز و سفارش تیرآهن هاش

مطلب پیشنهادی آهن ارا
خرید ورق روغنی و بررسی آن از کارخانه تا بازار