انتخاب محصول

انتخاب تیراهن همواره یکی از مهم ترین و اساسی ترین انتخاب های پروفیل های ساختمانی است که نیاز به توجه و شناخت ویژه ای دارد، در این مقاله از وب سایت آهن ارا قصد داریم به بررسی تیراهن و انواع آن بپردازیم و شما را بیشتر با این پروفیل ساختمانی آشنا سازیم، لطفا با ما همراه باشید.

تیراهن چیست؟ معرفی و بررسی انواع آن:

همان طور که در موارد فوق به آن اشاره نمودیم، تیراهن از مهم ترین پروفیل های موجود در بازار آهن آلات به شمار می رود که بیشتر از آن در پروژه های صنعتی استفاده می شود که در سه نوع :

تیرآهن ( IPE ) استاندارد اروپا و ایران

 تیرآهن ( INP ) استاندارد چین و روسیه

 تیرآهن ( IPB ) بال پهن

عرضه می شود. اکثر استفاده تیراهن ها در بازار ساخاتمان ها به صورت ستون، خرپا، نعل درگاه، تیر در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری است. لازم به ذکر است که ارتفاع تیرآهن های IPE و INP در حدود ۸۰ – ۶۰۰ میلیمتر و ارتفاع تیرآهن IPB به ۱۰۰ – ۱۰۰۰ میلیمتر می رسد.

قیمت روز تیراهن در اهن ارا

شناخت انواع تیراهن های موجود در بازار:

تیرآهن IPE یکی از معمولی ترین و استاندار ترین تیرآهن های موجود در ایران است که طبق استاندارد اروپا تهیه می شود و ضخامت بال های آن نیز ثابت می باشد.

تیرآهن INP نوعی دیگر از تیراهن است که ضخامت بال آن ها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن به طور مرتب کاهش می یابد و به نوعی از استاندار های کارخانجات روسیه و چین به پیروی می کند.

تیرآهن IPB از دیگر تیرآهن های موجود در بازار است که طول بال های آن به نبست تیرآهن های IPE کمی افزایش یافته است.

تیراهن های موجود در بازار

برای مطلع شدن از اطلاعات دقیق و قیمت تیرآهن ها باید چه اقدامی را انجام دهیم؟

اگر به دنبال خرید و تهیه تیرآهن هستید می توانید ضمن مراجعه به وب سایت آهن آرا و بخش تیرآهن و هاش، با مشاوران ما ارتباط برقرار نموده تا از اطلاعات کامل تر و جامع تری را کسب کنید.

مشاوره و راهنمای آهن آرا