انتخاب محصول

آهن آلات ساختمانی

اگر کمی به ساختمان هایی که در حال ساخت هستند نگاه کنید متوجه خواهید شد که امروزه تمام ساختمان ها با استفاده از سازه های آهنی ساخته می شوند و فلز آهن جزء پرکاربردترین نوع در این صنعت به حساب می آید به طوریکه در تمام فنداسیون برج ها و ساختمان ها برای افزایش مقاومت و ایمنی بیشتر از انواع فلز آهن استفاده می کنند. شاید در گذشته استفاده از آهن بسیار سخت محسوب میشد اما باید بدانید که امروزه پیشرفت تکنولوژِی موقعیت های بسیار آسان و بهتری را در اختیار بشر قرار داده است.

انواع آهن آلات ساختمانی

همانطور که گفته شد آهن ها از جمله پرکاربردترین وسیله مورد استفاده در ساختمان ها به حساب می آیند و امروزه قبل از بکارگیری هر نوع آجر، سیمان و یا گچ به سراغ فلزات مختلفی برای ساخت چهارچوب ساختمان می روند که به این چهارچوب اسکلت فلزی نیز گفته می شود. از جمله مهمترین آهن آلاتی که در اسکلت فلزی ساختمان ها بکار میرود عبارتند از:

که تمامی موارد ذکر شده در فروشگاه آهن آرا موجود و شما عزیزان میتوانید با قیمت کارخانه آن را سفارش دهید.

فعالان در این حوزه برای اینکه بتوانند از انوع آهن آلات بهره ببرند از دو روش پیچ و مهره و روش جوش برای اتصال آنها به یکدیگر استفاده می کنند. در رابطه با این روش ها باید بدانید که در روش پیچ و مهره همانطور که از اسمش پیداست از پیچ و مهره های فلزی بهره می برند و در روش جوش از دستگاه های جوش برقی، اما به طور کلی ساخت اسکلت های فلزی با روش پیچ و مهره در بین مهندسان پروژه طرفداران بیشتری دارد زیرا در زمان کمتر این امکان را به وجود می آید که بدنه ها به یکدیگر اتصال پیدا کنند. البته باید بدانید که تمام مراحل آن زیر نظر مهندسین صورت خواهد گرفت تا از بروز هر گونه مشکل و اشکال در حین ساخت و ساز جلوگیری شود.

این روزها با توجه به پیشرفت هایی که در این زمینه انجام شده است به راحتی میتوانید مشاهده کنید که تیرآهن هایی با متراژهای مختلف تولید می شود که به طور معمول برای خرید و فروش تیرآهن های ۱۲ متری با قطر ۸ تا ۳۰ بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان سازی دارد و در نتیجه فروش بیشتری را برای کارخانجات به دنبال دارد.

نبشی نیز که از جمله آهن آلات فلزی شناخته می شود یک نوع فلز اتصال دهنده محسوب می شود که ستون ها را به صفحات و سپس پل متصل خواهد کرد.

در رابطه با میلگرد نیز باید بدانید که کارخانه ها از استانداردهای روسی برای تولید میلگرد در ایران پیروی می کنند که معمولا در حین بتن ریزی و به عنوان پایه و تحمل مقاومت بتن ها مورد استفاده قرار میگیرد.

در نهایت باید گفت که اگر سازهای فلزی و انواع فلزات در صنعت ساختمان سازی به کار گرفته نمی شدند شاید انسان هرگز نمی توانست ساختمان ها و برجی هایی بسیار بلند بسازد.

برای اطلاع از قیمت های روز فلزات و آهن الات ، در منوی بالای سایت آهن آرا محصول مورد نظر را انتخاب نمایید .