انتخاب محصول

تقاوت تیرآهن اصفهان با اهواز ( Isfahan Grider Difference with Ahvaz )

تقاوت آهن اصفهان با اهواز به دلیل شرکت های فولاد و آهن مشهور در این ۲ شهر با اهمیت میباشد.

شهرهای اصفهان و اهواز امروزه تحت عنوان ۲ قطب مهم تولیدات آهن کشور محسوب میشوند، ولی به تبع تولیدات آهن آلات این دو استان با هم تفاوت هایی دارند که موجب شده است که در این مطلب از سری مقالات سایت آهن آرا به بررسی تفاوت آهن اصفهان با اهواز بپردازیم.
البته قبل از همه چیز نکته ای که باید بدانید این است که برای مقایسه بهتر این ۲ مورد، بهتر است که نخست مواردی را در خصوص آهن آلات تولید این دو استان فرا بگیریم.
همچنین موضوع حائز اهمیت را از یاد نبرید که بیشترین تفاوت صنایع تولید آهن آلات شهر های اهواز و اصفهان، در بخش تولید ورق فولادی است.
در ادامه مطلب به صورت مختصر خصوصیات ورق های فولادی تولید شده توسط هر کارخانه را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم :

ورق تولیدی توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان

  • شرکت فولاد مبارکه اصفهان به طور میانگین ۵۰ درصد از ورق فولادی کشور ایران را تامین می کند و در رده اول تولید ورق فولادی کشور جای دارد
  • وزن هر برگ ورق تولید شده توسط شرکت فولاد مبارکه بین ۱۷۶ تا ۲۸۲۶ کیلو گرم است
  • طول این ورق ها ۶ متر و عرض آنها بین عدد های ۱.۲۵ تا ۱.۵ متر میباشد
  • همچنین ورق های تولیدی فولاد مبارکه استاندارد های مختلفی دارند که هر یک از این استاندارد ها نشان دهنده کاربرد ورق مورد نظر شما می باشد
  • ورق های تولیدی توسط این شرکت  به ۲ دسته ورق سرد و ورق گرم تقسیم می‌ گردد که هر کدام از این موارد مزایا و ویژگی‌ های خود را دارند که افراد فعال در زمینه آهن آلات به تفاوت این دو نوع ورق واقف هستند

ورق تولیدی توسط شرکتهای اهواز

  • شرکتهای تولید ورق فولادی در اهواز عبارت اند از فولاد کاویان و همچنین فولاد اکسین خوزستان
  • ورق های تولید شده توسط شرکت فولاد کاویان حدودا تفاوتی با ورق های تولید شده شرکت فولاد مبارکه نخواهند داشت؛ اما شرکت فولاد اکسین خوزستان محصولات خود را با اندکی تفاوت روانه بازار میکند
  • با این که طول هر کدام از ورق های تولید شده توسط شرکت اکسین اهواز هم ۶ متر می باشد
  • ضخامت آن ها بین ۱۰ تا ۷۰ میلیمتر و عرض همه آنها ۲ متر میباشد

شما عزیزان میتوانید با مراجعه به بخش تیرآهن و آهن آلات سایت آهن آرا جهت خرید تیرآهن، فروش تیرآهن و استعلام قیمت تیرآهن اقدام کنید .

تفاوت تیر آهن اصفهان و اهواز در چیست؟

همانطور که میدانید تفاوت تیرآهن ها بستگی به استانداردی دارد که تیرآهن را بر اساس آن می سازند، بنابراین چنانچه قصد این رو داشته باشیم که اصولی به این قضیه نگاه کنیم هیچ تفاوتی بین تیرآهن های تولیدی اهواز و اصفهان نباید قائل باشیم.
ولی با این وجود میبینیم که محصولات این دو شهر اندکی با هم تفاوت دارند که در ادامه اشاره مختصری به آن خواهیم داشت.
تفاوت این تیرآهن های تولیدی در شهر های اصفهان و اهواز در استفاده از آلیاژ ها و نوع تیرآهن تولیدی توسط شرکت های مختلف است.
برای درک آسان تر این موضوع به این مسائل دقت داشته باشید که :
تیرآهن سایز ۱۴ تولید شده توسط شرکت کوثر اهواز، به ازای هر شاخه ۳۳۱ کیلوگرم میباشد و قیمت هر شاخه این تیرآهن ۵۳۰۰ تومان است و از طرفی قیمت تیرآهن سایز ۱۴ تولید شده توسط شرکت ذوب آهن اصفهان ۴۸۰۰ تومان میباشد و وزن آن نیز۱۵۵ کیلوگرم است.

تشخیص تیرآهن اصفهان

تشخیص تیرآهن اصفهان برای تمامی شرکت ها و متخصصین فولاد و آهن حائز اهمیت بسیاری است. از آنجایی که در کشورمان تیرآهن اصفهان بیشترین محبوبیت را در بین فعالان در این حوزه دارد، شناخت تیرآهن اصفهان نیز برای همه این افراد خیلی حیاطی است.
آسان ترین راه که محصولات تولید شده توسط شرکت ذوب آهن اصفهان را از سایر تیرآهن ها متمایز می کند، برند این شرکت (ESCO) است که بر روی محصولات آن حک شده.
اگر در خاطر داشته باشید ، تیرآهن های تولید شده توسط کارخانه های ذوب آهن اصفهان طبق استاندارد IPE تولید و فراوری شده اند.
وزن استاندارد هر تیرآهن تولید شده توسط شرکت ذوب آهن اصفهان، بیشتر از وزن تیرآهن های مشابه تولید شده توسط سایر کارخانه ها است که این نکته نیز میتواند در تشخیص راه گشا باشد.
تیراهن های تولید شده در اصفهان در سایزهای بین ۱۴ تا ۳۰ روانه بازار میشوند که هرکدام دارای قیمت مشخصی هستند که در سایت ذوب آهن اعلام شده.

همانطور که گفته شد، شما میتوانید برای خرید تیرآهن، استعلام قیمت تیرآهن، خرید نبشی، خرید میلگرد، خرید پروفیل، خرید انواع لوله، خرید ناودانی و خرید انواع ورق به سایت آهن آرا مراجعه و با مشاورین و کارشناسان سایت مشورت و خرید خودتان را انجام دهید.

سفارش و خرید انواع تیرآهن