انتخاب محصول

قیمت لوله مانیسمان چقدر است؟
مراکز فروش لوله فولادی مانیسمان کجاست؟
کاربرد لوله مانیسمان چیست؟
مشخصات لوله مانیسمان به چه صورتی است؟
نرخ لوله مانیسمان به چه عواملی بستگی دارد؟
انواع سایز های لوله و اتصالات مانیسمان به چه شکلی است؟
– برای خرید لوله مانیسمان به چه نکاتی باید توجه شود؟

 

برای پاسخ به این سوالات  با سایت آهن آرا همراه باشید .

مراحل کامل ساخت لوله مانیسمان ( Steps to build Manisman Pipe )

در نخستین مرحله شمش فولادی را به عنوان ماده اولیه تولید لوله مانیسمان، بنا به درخواست مشتری به ابعاد گوناگون برش می‌ دهند. عرض شود که در ادامه شمش‌ های برش داده‌ شده را داخل کوره‌ هایی گرم نگه میدارند تا به درجه حرارت مناسب جهت شکل‌ دهی دست پیدا کنند.
در گام بعدی و همزمان با عبور شمش‌ها از میان ۲ غلطک به جهت گرد کردن تدریجی شمش ها، سنبه‌ ای نوک تیز جهت سوراخ‌ زنی و ایجاد شکل لوله مانند از سمت سطح مقطع وارد شمش ها خواهد شد تا به آنها شکل دهد. در ادامه با استفاده از دستگاهی موسوم به الانگاتور، فولاد گرم شده مجددا از بین ۲ غلطک عبور داده تا هم زمان با بیشتر گرد شدن سطح مقطع، طول لوله نیز افزایش پیدا کند.

اصلی‌ ترین گام تولید مانیسمان، شلیک سنبه محسوب می شود که سنبه‌ ای به طول ۱۲ متر را داخل شمش فولادی شلیک می‌ شود و در ادامه اگر لوله مقدار کمی تاب داشته باشد صاف و یک دست شده و عملیات تاب‌ گیری انجام می‌ شود.
در ادامه و در مرحله آزاد‌سازی سمبه، سمبه داخل لوله از آن جدا می‌ گردد.
در مرحله‌ کروی‌ کردن سر و ته لوله گرفته میشود و سر لوله به حالت گرد در خواهد آمد. سرانجام جهت رسیدن به طول مورد نظر، لوله تحت کشش قرار می‌ گیرد. گام سرد کردن لوله با آب، اندازه‌ گیری طول نهایی لوله که معمولا ۶ یا ۱۲ متری است و مرحله‌ آزمایش یا تست با استفاده از تجهیزات الکترونیکی جهت تضمین کیفیت لوله، از جمله مراحل پایانی می‌ باشد.
در پایان، مرحله‌ی کونیک‌ شدن دو سر لوله جهت تسهیل در امر جوش‌ کاری و سپس پولش‌ کاری با استفاده از یک روغن مخصوص به منظور جلوگیری از خوردگی لوله‌ی مانیسمان انجام می‌ شود. در پایان لوله‌ ها بسته‌ بندی شده و آماده بارگیری می‌ گردد. نکته‌ قابل توجه این است که تولید لوله مانیسمان از مقاطع ۴ گوش نیز امکان پذیر میباشد ولی موجب افزایش هزینه تولید میشود و نرخ لوله مانیسمان را زیاد می کند.

قیمت لوله و اتصالات مانیسمان، سایز لوله های مانیسمان استاندارد لوله های مانیسمان، جدول لوله مانیسمان، کاربرد لوله مانیسمان، مشخصات لوله مانیسمان و نمایندگی لوله مانیسمان در ایران و … را میتوانید در وب سایت آهن آرا و در بخش لوله و اتصالات، قسمت لوله مانیسمان ملاحظه فرمایید و سپس در صورت تمایل نسبت به خرید لوله مانیسمان اقدام نمایید.

سایزهای متفاوت و مشخصات لوله های مانیسمان 

بطور کلی سایز لوله‌ های فولادی با قطر اسمی ( Nominal diameter ) که حد فاصل قطر داخلى و قطر خارجی می‌ باشد، از اندازه ۱.۸ تا ۱۲ اینچ تعیین میشود و اندازه آن در قیمت لوله های مانیسمان تاثیر بسزایی دارد.

برای مشخص کردن ضخامت لوله‌ها از ۳ روش به شکل زیر استفاده می‌ شود:

  • طبق اعلام ضخامت لوله بصورت اینچی یا میلی‌ متری مطابق استاندارد API 5L و یا ANSI B36

  • طبق روش وزنی که خود به ۳ دسته استاندارد (STD)  و سنگین (YS) و فوق سنگین (XYS) تقسیم می‌ شود

  • طبق استاندارد ANSI به صورت  sch (عدد اسکجول)

لوله‌ مانیسمان دارای رده‌ های ۲۰، ۴۰، ۶۰، ۸۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ در نظر گرفته میشود و بصورت شاخه‌ های ۶ و ۱۲ متری تولید می گردد.

محدوده‌ اندازه‌ لوله مانیسمان نیز از ۱/۲ تا ۳۶ اینچ بسته به کاربرد های مختلف دارد و در کشور ما نهایتا تا سایز ۲۴ اینچ موجود می باشد.

برای نمونه از لوله‌ های رده‌ ۲۰ به عنوان لوله‌ های گاز رسانی توکار ساختمانی استفاده می‌ شود و یا لوله‌ های بدون درز رده ۴۰ در خطوط آتش‌ نشانی یا برج ها استفاده می گردد.

رده‌ی ۴۰ به بالا مناسب کاربرد هایی با حساسیت بالا و فشار طراحی خیلی زیاد مانند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می‌ باشد.

نکته ای که در این مرحله باید به آن پرداخت مربوط به اتصالات میباشد که باید همواره از اتصالات مانیسمان با ضخامت و رده‌ یکسان استفاده کرد.

کاربرد و مزایای لوله مانیسمان ( Maniseman pipe application )

لوله مانیسمان ساختار بدون درز دارند یعنی درز موجود در سایر لوله‌ ها که تمرکز تنش و عامل گسیختگی محسوب میشود، در لوله‌ مانیسمان وجود نخواهد داشت.

همین نکته موجب شده تا لوله‌ مانیسمان نسبت به لوله‌ های موجود در بازار مقاومت بیشتری داشته باشند و برای نصب در شرایط ویژه نظیر فشارهای عملیاتی بالا طراحی شده‌ اند.

لوله‌ های مانیسمان دارای کاربردهای گسترده و ویژه‌ ای هستند.

مانند :

قیمت لوله ی مانیسمان و تمام نکاتی که در ارتباط باخرید لوله مانیسمان یا فروش لوله مانیسمان نیاز دارید را میتوانید از سایت آهن آرا دنبال کنید.

قیمت و خرید لوله مانیسمان