انتخاب محصول
  • لوله مانیسمان چیست؟ 

  • قیمت لوله مانیسمان چقدر است؟

  • در خرید لوله مانیسمان و فورش لوله مانیسمان چه نکاتی رو باید بدانیم؟

  • آیا میدانید قیمت لوله مانیسمان متاثر از چه مواردی میباشد؟

پاسخ تمامی این سوال ها و سوال های دیگر شما در این باره در این مطلب وب سایت آهن آرا به صورت کامل و جامع تشریح خواهد شد. اگر قصد دارید از قیمت لوله مانیسمان های موجود در وب سایت آهن آرا مطلع شوید، کافی است به صفحه تماس با ما رفته و پس از مشورت با کارشناسان ما، نسبت به تهیه و خرید آن ها اقدام کنید. وب سایت معتبر آهن آرا این اطمینان رو به شما میدهد که بتوانید خریدی راحت، با کیفیت، با قیمت مناسب، با صرف کمترین زمان و به بهترین شکل رو تجربه کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

لوله مانیسمان چیست؟ (what is a manisman tube)

قابل ذکر است که لوله مانیسمان از شمش های فولادی (steel ingots) تولید می شوند. تولید لوله مانیسمان معمولا با کشش و نورد شمش های گرد فولادی تولید می شوند، که اعمال این امر باعث افزایش طول عمر و مقاوم تر شدن این لوله ها نیز میگردد که همین امر باعث افزایش قیمت لوله مانیسمان میگردد.

در ابتدا و قبل از خرید لوله مانیسمان و همینطور قبل از اطلاع از قیمت لوله مانیسمان بد نیست با جزئیات فنی لوله مانیسمان به صورت کلی آشنایی پیدا کنید تا به هنگام خرید لوله مانیسمان به هیچگونه مشکلی بر نخورید. جالب است بدانید که لوله های مانیسمان رو در صنعت با نام لوله های بدون درز نیز می شناسند و در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس نیز گفته میشود؛ و میتوان گفت در کل به آن دسته از لوله های فولادی (steel pipes) گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روشهای جوش فلرات استفاده نمیشود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه یا همان متریال محصولات میباشد اما در لوله ای درزدار فرآیند صنعتی تولید از برش ورق و شکل دادن و جوش و در انتها غلطک استفاده میشود ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و از طریق حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیروهای گریز از مرکز مورد استفاده قرار می گیرد که در صنایع متقاوت از لحاظ مواد اولیه یا همون متریال سازنده آن بالتر و با کییت بهتر و همچنین یک نواختی بیشتر را به همراه دارد و عدم جوش و آسیب پذیری و عمل فشار بالاتر، بیشتر از دیگر محصولات مورد استفاده کاربران و صنعتگران فعال در حوزه ساختمان سازی می شود.

لوله مانیسمان چیست؟ (what is a manisman tube)

البته قابل گفتن است که خرید لوله مانیسمان در مقاطع ۴ گوش نیز امکان پذیر میباشد ولی موجب بیشتر شدن هزینه تولید محصولات می گردد و همینطور باعث بالا رفتن قیمت نهایی و در واقع قیمت لوله مانیسمان در بازار می شود که این امر برای کاربران و ساختمان سازان نکته ی مثبتب به شمار نمی رود. مسئله جالب در ارتباط با روش تولید لوله مانیسمان این نکته است که تولید از سایزهای بزرگرتر به کوچک تر در لوله مانیسمان می باشد و سایزهای۲.۱ و۴.۳ و۱ اینچ معمولا به روش سرد می باشد یعنی می توان عنوان کرد که برای تولید سایز۲.۱ اینچ از این نوع لوله ابتدا باید شمش ۷۶ پس از حرارت سوراخ ۲.۱ ایجاد می شود وپس از نورد و کشش درخط تولید لوله مانیسمان ۴.۱ اینچ تولید شده و پس از آن باروش سرد لوله ۴.۱ کشیده شده و پس از اسید کاری و طی چند مرحله کشش به سایز موردنظر۲.۱ اینچ می رسند این روش برای باز نخست توسط مهندسی آلمانی بنام مانیسمان بکار رفت و فقط و فقط در کشور عزیزمان ایران است که به این نام خوانده می شود.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
لوله جدار چاه

دلیل اسم گذاری این نوع لوله (the reason for the name of this type of pipe)

مانیسمان در طول زمان به یک برند تبدیل شده است. زیرا اولین لوله بدون درز و یا همان سیم لس (wire nose) وارد شده در بازار صنعتی ایران می باشد، این اسم بر روی این مدل لوله ها مانده است و به اصطلاحی بازاری برای این نوع لوله ها تبدیل شده است و هنگام خرید لوله مانیسمان یا فروش لوله مانیسمان و یا هنگام قیمت دهی به همین نام صدا میشود. در این مطلب سعی شد نکاتی رو که باید در خصوص خرید لوله مانیسمان، فروش لوله مانیسمان و در ارتباط با عوامل موثر در قیمت لوله مانیسمان وجود داشت رو خدمت شما عزیزان عرض کنیم، امیدواریم که خرید بسیار خوبی رو از سایت آهن آرا داشته باشید.

قیمت ، خرید و سفارش لوله مانیسمان