انتخاب محصول
  • لوله نفتی چیست؟

  • قیمت لوله نفتی چقدر است؟

  • در خرید لوله نفتی و فورش لوله نفتی چه نکاتی رو باید بدانیم؟

  • آیا میدانید قیمت لوله نفتی متاثر از چه مواردی میباشد؟

پاسخ تمامی این سوال ها و سوال های دیگر شما در این باره در این مطلب وب سایت آهن آرا به صورت کامل و جامع تشریح خواهد شد. اگر قصد دارید از قیمت لوله نفتی های موجود در وب سایت آهن آرا مطلع شوید، کافی است به صفحه تماس با ما رفته و پس از مشورت با کارشناسان ما، نسبت به تهیه و خرید آن ها اقدام کنید. وب سایت معتبر آهن آرا این اطمینان رو به شما میدهد که بتوانید خریدی راحت، با کیفیت، با قیمت مناسب، با صرف کمترین زمان و به بهترین شکل رو تجربه کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید.

لوله نفتی چیست؟ (what is a petroleum pipe)

لوله نفتی به طور کل با در نظر گرفتن این که هر سیالی را از خود عبور دهند یکی از ضروریت های صنعت نفت می باشند و از محل تولید در سرچاه تا واحد های بهره برداری و سپس در رساندن به محل مصرف در پالایشگاه ها و یا بنا در جهت صادرات به کار گرفته می شوند.

کاربرد لوله نفتی در کجاست؟ (where is the use of the petroleum pipe)

کاربرد لوله نفتی معمولا در هر محل و برای هر منظور طبق ضوابط خاصی می باشد و لازم است با توجه به شرایط و موقعیت محل استفاده طراحی و تولید شوند. این امر با در نظر گرفتن جنس و موقعیت سیالی که می خواهد از لوله عبور کند و شرایط محل عملی می شود. بعضی از فاکتور های مهم در رابطه با طراحی این لوله ها به قرار زیر می باشند : فشار، دما، رژیم جریان، جنس سیال، دبی جریان، مسیر عبور لوله و … که معمولا شرکت ها و ارگان های بزرگ در جنوب کشور اقدام به خرید لوله نفتی جهت جریان دادن شریان های نفت در آن هستند، میکنند و غالبا قوانین خرید لوله نفتی و قیمت لوله نفتی در تصمیم آنها برای خرید لوله نفتی تاثیر بسزایی ندارد.

 

بررسی لوله نفتی از نظر فنی (investigating oil pipeline technically)

هنگام خرید لوله نفتی و اطلاع از قیمت لوله نفتی ما میبایست اطلاعاتی نیز راجب جزئیتات فنی لوله نفتی داشته باشیم تا هنگام خرید لوله نفتی به هیچ گونه مشکلی بر نخوریم. لوله نفتی به لوله هایی گفته می شود با قطر خارجی بزرگتر از ۲۰ اینچ (۵۰۰ میلیمتر) که دارای مصارف و پروژه های زیر بنایی، خاص و اغلب استراتژیک می باشند و مشتری اصلی آنها معمولا دولت، سازمان ها و نهاد های وابسته به آن هستند. بیشتر این لوله ها از ورق و باروش جوشکاری ساخته می شوند، این در حالیست که لوله های غیر قطور تقریبا در بیشترموارد مصرف دارند و مشتری آن تمامی اقشار جامعه اند. روش های ساخت و تولید لوله، مصارف و کاربرد روش های ساخت و تولید لوله به دو دسته کلی تقسیم می شود:

۱) لوله های بدون درز این نوع لوله ها که از قطر خارجی کوچک و دقت بالا، کیفیت خوب و کارایی مناسب و ایمن برخوردار هستند و از نظر جنس شامل لوله های فولادی متداول، لوله آلیاژ، لوله استنلس استیل و… بوده و در صنایع آب ،نفت، گاز، پتروشیمی ،جداره چاه های نفت ،صنایع خودرو سازی، هوا فضا و … مصرف می گردند ، اساساً به روش های زیر تولید می شوند: ۱- تولید لوله از بیلت – در این حالت شمش مبنای تولید لوله پس از گرم شدن تادرجه حرارت تعریف شده، در قالب مربوطه قرار گرفته و یک سنبه از مرکز آن شلیک می‌گردد تا لوله مورد نظر حاصل شود. پس از تولید، این نوع لوله ها در کوره های مخصوص، تحت عملیات حرارتی و تنش گیری قرار می‌گیرند. ۲- تولید لوله به صورت ریخته‌گری گریز از مرکز: در این روش ذوب،لوله در مجموعه گریز از مرکز ریخته شده و پس از شکل گیری، از قالب مربوطه تخلیه می گردد.

بررسی لوله نفتی از نظر فنی (investigating oil pipeline technically)

۲) لوله های درز دار این نوع لوله ها که از اقطار کوچک تا بزرگ تولید می گردند برای موارد مختلف مانند، خطوط انتقال آب، نفت، گاز و پتروشیمی، پایه اسکله و پل، ستون ساختمان، نرده و مبل، کشتی سازی، معدن و تونل مصرف شده و با استفاده از ورق و فرم دهی و جوشکاری تولید و عرضه می‌ شوند.

قیمت ، سفارش و خرید انواع لوله