انتخاب صفحه

قیمت و خرید تیراهن از جمله موارد اثر گذار بر قیمت سازه خواهد بود چرا که صنعت ساخت و ساز و پروژه های عمرانی یکی از اصلی ترین بازار های هدف در بخش فولاد به ویژه در خصوص مصالحی چون میلگرد، تیر آهن و ورق می باشند و نوسانات قیمت در خصوص مصالح فولادی در کنار نظام عرضه و تقاضا می تواند موجب افزایش یا کاهش قیمت سازه گردد.

انواع سازه

انواع سازه های ساختمانی را می توان به دو دسته کلی سازه های بتنی و سازه های فلزی طبقه بندی نمود. در سازه های بتنی میلگرد در کنار بتن از جمله مصالح اصلی ساختمان می باشد ولی در سازه های فلزی تیرآهن به عنوان رکن اصلی اسکلت ساختمان خواهد بود. در مقالات پیشین به تاثیر قیمت و خرید میلگرد برقیمت سازه مفصلا پرداخته شده است لذا در این مقاله هدف اصلی بررسی قیمت و خرید تیراهن و تاثیر آن بر صنعت ساختمان خواهد بود.

سازه های اسکلت فلزی

همانگونه که پیش از این بیان گردید در سازه های اسکلت فلزی اصلی ترین عضو تیراهن است. در سازه های فلزی نیرو وزن سازه ، باد و زلزله از طریق قطعات فلزی به فونداسیون سازه منتقل می گردد. بر اساس عملکرد انواع تیر آهن در سازه را می توان در سه دسته تیر اصلی ، تیر فرعی و تیر کلاف تقسیم بندی نمود که هریک از این اعضا توسط بولت یا پیچ و مهره به یکدیگر متصل می گردند. البته در سازه های ساده از جوش نیز برای اتصال اجزا استفاده می شود.

سازه های اسکلت فلزی

به طور معمول هزینه سازه های فلزی بیش از سازه های بتنی می باشد و نوسانات قیمت و خرید تیراهن می تواند این اختلاف هزینه را تا ۲ برابر برساند. علاوه بر نوسانات قیمت موجود در بازار فولاد قیمت و خرید تیراهن از طریق واسطه نیز می تواند این میزان اختلاف هزینه را بیش از پیش افزایش دهد لذا در سایت آهن آرا امکان ارائه قیمت و خرید تیراهن بدون واسطه ایجاد شده است تا از تحمیل هزینه ناشی از خرید آهن توسط واسطه جلوگیری به عمل آید.

علارغم قیمت بالا، سازه های اسکلت فلزی دارای مزایا منحصر به خود می باشند که باعث می شود در برخی از پروژه های عمرانی به عنوان اولین گزینه مطرح گردد. از جمله این مزایا می توان به سرعت بالای ساخت ، عدم کاهش مقاومت سازه در اثر گذشت زمان و وزن کم سازه اشاره نمود. موارد مطرح شده خود می تواند دلیل محکمی بر انتخاب سازه فلزی به ویژه برای سوله ها باشد.

 

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
قیمت و خرید ورق گالوانیزه و بررسی کلی آن

 

سفارش و خرید انواع تیرآهن