انتخاب محصول

قیمت و خرید نبشی وابسته به نوع سازه و کاربرد آن متفاوت می باشد.
انواع نبشی که از جنس آهن، گالوانیزه، آلومینیوم و استیل تولید می گردد در دسته انواع پروفیل ساختمانی قرار می گیرد و دارای کاربرد بسیار گسترده ای در بخش های مختلف از جمله خرپا ها، انواع دکل های انتقال برق ، قاب های مورد استفاده در ماشین آلات صنعتی و …. است.

همچنین انواع نبشی می تواند به صورت شاخه ای و یا خرد شده با توجه به کاربرد سازه و نقش نبشی در آن مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر آنچه مطرح گردید در برخی از موارد از نبشی به صورت ترکیبی نیز استفاده می شود.

انواع نبشی بر اساس روش تولید و ساخت

انواع نبشی بر اساس روش تولید و ساخت

انواع نبشی بر اساس روش ساخت در دوسته نبشی فابریک و نبشی پرسی دسته بندی می شود.

نبشی پرسی:

در ساخت نبشی پرسی از ورق فولادی استفاده می گردد. در ساخت نبشی پرسی از دستگاه رول فرمینگ که داری انواع مختلف قالب می باشد استفاده می گردد. در دستگاه رول فرمینگ با ایجاد فشار ورق فولادی در عرض خم می گردد. در نهایت با استفاده نبشی تولید شده با طول یال معین با استفاده از دستگاه گیوتین برش داده می شود.

نبشی فابریک:

اصلی ترین تفاوت این نوع نبشی با نبشی پرسی در فرایند ساخت این نوع نبشی می باشد. نبشی فابریک در همان ابتدای تولید به صورت نبشی تولید می گردد. طول نبشی فابریک عموما ۶ متر می باشد. به طور معمول قیمت و خرید نبشی وابستگی چندانی به روش تولید نبشی ندارد اما نبشی فابریک دارای کیفیت ساخت بالایی می باشد.

انواع نبشی بر اساس شکل

انواع نبشی بر اساس شکل

 

نبشی به لحاظ ظاهر به دو شکل L  و V  تولید و در بازار عرضه می شود. در نبشی L شکل طول دو یال غیر مساوی و در نبشی V شکل طول دو یال مساوی می باشد.

بر همین اساس این دو نوع نبشی با نام های نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی نیز معرفی می شوند. همچنین نبشی در سایز مختلف با توجه به نیاز بازار ارائه می گردد، قیمت و خرید نبشی بر اساس نیاز مشتری  متغییر می باشد.

قیمت نبشی

قیمت و خرید انواع نبشی در درجه اول به قیمت مواد خام مورد استفاده در نبشی از جمله آهن وابسته می باشند. همانگونه که پیش از این بیان گردید نبشی های مختلف از جنس آهن، گالوانیزه، آلومینیوم و استیل تولید و وارد بازار می گردد.
پس از آن نظام عرضه و تقاضا دومین عامل تعیین کننده قیمت نبشی در بازار است.

سفارش، خرید و قیمت انواع نبشی

مطلب پیشنهادی آهن ارا
تیرآهن هاش سنگین و سبک