انتخاب محصول

قیمت لوله داربستی و مشخصات فنی آن

در تقسیم بندی انواع لوله، لوله های داربستی زیر مجموعه لوله های فولادی سیاه قرار می گیرند که این نوع لوله با استفاده از ورق سیاه نورد گرم با نام انگلیسی Hot Rolled Sheet تولید می شود. لوله های فولادی با قطر ۴۸.۳ میلی متر که عموما با عنوان لوله های ۵ سانتی در صنعت فولاد معرفی می شوند و بیشترین استفاده را در اجرای سازه های داربستی دارند.

همچنین لوله های فولادی مورد استفاده در اجرای داربست فلزی با توجه به ضخامت دیواره لوله در سه دسته سبک ، معمولی و سنگین طبقه بندی می شوند.
قیمت لوله داربستی عموما به صورت وزنی و یا شاخه ای مطرح می گردد که بر همین اساس قیمت لوله داربستی سبک به صورت شاخه ای پایین تر از قیمت لوله داربستی نوع معمولی و سنگین می باشد اما این در حالی است که قیمت لوله داربستی به صورت وزنی در انواع سبک، معمولی و سنگین در یک محدوده قیمتی مشخص می باشد و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

قیمت لوله داربست ( اهن ارا )

به طور معمول طول لوله های داربستی ۶ و ۳ متر می باشد اما به دلیل متراژ متغییر سازه ها، لوله های با متراژ کوچک تر و بزرگ تر نیز در اجرای سازه های داربستی استفاده می شوند.

داربست و نکات قابل توجه در اجرا

داربست از جمله سازه های فلزی، متشکل از دو عضو اصلی لوله های فلزی و بست است که به عنوان تگیه گاه برای بخش های مختلف سازه، ایجاد دسترسی موقت برای قسمت های فوقانی و غیر قابل دسترس ساختمان ها و … مورد استفاده قرار می گیرد.

همانگونه که پیش از این مطرح گردید لوله های داربستی مورد استفاده در سازه های داربستی داری قطر خارجی ۴۸.۳ میلی متر و در سه دسته سبک معمولی و سنگین می باشند. اگرچه لوله های داربستی در دو نوع دراز دار و بدون درز موجود می باشد اما نوع بدون درز آن از ایمنی بیشتری برخوردار است و استفاده از آن به ویژه در بخش پایه های عمودی داربست نقش به سزایی در استحکام سازه داربستی خواهد داشت.

قیمت داربست ( آهن ارا )

بست های اصلی مورد استفاده در داربست های فلزی شامل بست داربستی سنگین، بست داربستی سبک، بست تک پیچ، بست گردان، بست رابط ۲۰ سانتی متری و بست رابط ۱۷ سانتی متری می باشد که از جمله موارد قابل توجه در سازه های داربستی نحوه اتصال این اجزا و کیفیت آنها است. بر همین اساس علاوه بر انتخاب لوله داربستی مطمئن، نیاز است به کیفیت و تناسب بست ها با لوله های مورد استفاده توجه لازم شود.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
پروفیل گالوانیزه

ویدیوی بسیار جالب و تماشایی از ساخت و تولید لوله های داربستی :

 

 

شما عزیزان میتوانید با به کمک دکمه پایین مستقیما به صفحه قیمت روز لوله داربستی منتقل شوید و همچنین از طریق همین لینک به ایجاد سفارش و خرید لوله داربستی اقدام نمایید :

قیمت روز لوله داربستی ، سفارش و خرید