انتخاب محصول

قیمت لوله استیل به عوامل مختلفی وابسته است. از جمله این عوامل می توان به جنس آلیاژ به کار رفته ، ضخامت لوله استیل و ظاهر لوله (درز دار یا بدون درز بودن لوله) اشاره نمود. علاوه بر موارد مطرح شده که وابسته به خصوصیات استیل می باشد مسائل حاکم بر بازار نیز نقش به سزایی در قیمت لوله استیل خواهد داشت، چراکه استیل به دلیل خصوصیات خاص و ویژه خود یکی از پرکاربرد ترین آلیاژهای بازار در زمینه های مختلف می باشد.
در ادامه به بررسی استیل و لوله های استیل به لحاظ ساختار و تاثیر آن بر قیمت لوله استیل پرداخته شده است.

استیل چیست؟

پیش از معرفی لوله استیل لازم است به معرفی آلیاژ استیل پرداخته شود. استیل آلیاژی بر پایه آهن با درصد کربن زیر %۲ می باشد که خصوصیات مقاومتی آن با توجه به عناصر به کار رفته در آن متغییر می باشد.

آهن، نیکل، کروم، مولیبدن، منیزیم از جمله عناصری هستند که می توانند در درصد های متفاوت به استیل اضافه شده و در خصوصیات آن تغییر ایجاد نمایند. به طور مثال کربن در افزایش مقاومت و سختی استیل موثر می باشد و نیکل که عموما در لوله های استیل به میزان ۱۸% استفاده می شود باعث جلوگیری از زنگ زدگی استیل می شود همچنین مولیبدن که در تولید استیل نسوز عنصری حیاتی می باشد در پایداری استیل در دماهای بالا نقش به سزای دارد.

قیمت لوله استیل

رایج ترین سری استیل موجود در بازار سری ۳۰۰ می باشد که خود دارای انواع مختلفی از جمله ۳۰۳، ۳۰۴، ۳۰۵، ۳۱۶، ۳۲۱ و ۳۴۷ است؛ در این میان نوع ۳۰۴ معروف ترین نوع استیل در این سری می باشد. کروم و نیکل دو عنصر موجود در این سری از استیل می باشند و در برخی از انواع این سری مثل استیل ۳۱۶ مولیبدن نیز به آلیاژ استیل اضافه شده است.

لازم به ذکر است که میزان کربن در این سری از آلیاژ استیل کمتر از ۰.۰۸ درصد می باشد و همین مسئله باعث شده است تا این سری از استیل فاقد خواصیت آهنروبایی باشند.

انواع لوله استیل بر اساس ظاهر

تقسیم بندی های مختلفی برای انواع لوله استیل ارائه شده است که از جمله آنها می توان به تقسیم بندی بر اساس ظاهر اشاره نمود.

بر اساس این تقسیم بندی لوله های استیل در دو گروه اصلی درزدار و بدون درز طبقه بندی می شوند.

قیمت روز لوله استیل

۱- لوله اسیتل درزدار:

این نوع لوله که برای مصارف فشار پایین و کم بار استفاده می شود از جوش دادن ورقه های استیل حاصل می شود. قیمت لوله استیل درزدار به دلایل مختلفی از جمله فرآیند ساخت ساده تر از قیمت لوله استیل بدون درز پایین تر است. این لوله ها با استفاده از آلیاژ استیل سری ۳۰۰ و در انواع لوله استیل درزدار ۳۱۶، لوله استیل درزدار ۳۰۴ و لوله استیل درز دار دابلکس ساخته می شوند.

۲- لوله استیل بدون درز:

همانگونه که از اسم لوله استیل بدون درز مشخص است این لوله ها دارای سطحی صاف و یکنواخت می باشند و هیچگونه جوشکاری در این نوع از لوله های استیل انجام نشده است. این لوله ها پس از حرارت مواد استیل با استفاده از سطح استوانه ای تو خالی، ساخته و پرداخته می شوند. در این دسته از لوله های استیل، لوله استیل بدون درز۳۰۴، لوله استیل بدون درز ۳۱۰، لوله استیل بدون درز ۳۱۶ ، لوله استیل بدون درز ۳۲۱ و لوله بدون درز دابلکس قرار دارند.

اگرچه قیمت لوله استیل بدون درز بالاتر از انواع دیگر آن می باشد اما به دلیل مواردی چون مقاومت مطلوب، کارایی بالاتر و … این نوع از لوله ها مصارف قابل توجهی دارند. جهت اطلاع ازآخرین قیمت لوله استیل می توانید به صفحه قیمت و خرید لوله در سایت آهن آرا مراجعه نمایید.

قیمت و خرید انواع لوله