انتخاب صفحه

ناودانی (Studs)  یکی از پروفیل های فولادی نام آشنا و با مقطع باز در بازار آهن آلات کشور می باشد که می تواند در سازه های مختلف و صنایع گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به مواردی همچون کاربرد، جنس و میزان کربن به کار رفته در تولید ناودانی و نوع فرایند تولید، قیمت فروش و خرید ناودانی (Selling price and buying stairs) متفاوت می باشد.

معرفی ناودانی (Introducing the studs)

همانگونه که پیش از این مطرح گردید ناودانی در دسته پروفیل های فولادی قرار دارد که از نظر شکل ظاهر ناودانی به پروفیل نبشی نزدیک می باشد، با این تفاوت که ناودانی از یک جان و دو بال که به صورت عمودی در اطراف جان قرار گرفته اند تشکیل شده است در حالی که نبشی تنها یک بال عمود بر خود دارد.

بال های قرار گرفته در اطراف جان ناودانی می توانند به صورت موازی و یا مخروطی شکل باشند. ناودانی های دارای بال های موازی با نام ناودانی های C و طبق استاندارد UPE و ناودانی های با بال مخروطی با نام ناودانی U و طبق استاندارد UPN (استاندارد اروپا) معرفی می گردند. لازم به ذکر است که ناودانی های U دارای ضخامت بیشتر و درنتیجه وزن بیشتری در واحد طول ثابت در مقایسه با ناودانی C هستند و همین مسئله در بالاتر بودن قیمت فروش و خرید ناودانی U برای پروژه های ساختمانی و صنعتی عظیم موثر می باشد.

معرفی ناودانی

بررسی انواع ناودانی (Checking the types of studs)

انواع مختلف ناودانی برای نیل به اهداف مختلف با تغییر ابعاد بال ها و جان در ناودانی ها، جنس پایه و … ایجاد می گردد. همچنین با توجه به شرایط مورد استفاده ناودانی، امکان استفاده از نوع گالوانیزه و در نتیجه مقاوم در برابر رطوبت و خوردگی نیز فراهم می باشد.

بر اساس روش تولید انواع ناودانی به دو دسته فابریک و پرسی دسته بندی می شود. در روش فابریک محصول خروجی از خط تولید به شکل ناودانی می باشد حال آنکه در روش پرسی پس از تولید محصول با اعمال فشار و استفاده از قالب های معین، محصول تولیدی به شکل ناودانی در خواهد آمد. به طور کلی عموما محصولات فولادی که به روش فابریک تولید می شوند از مقاومت بالاتر بر خوردار می باشد و مشخصا کیفیت بالاتر موجب فروش ناودانی،  خرید و قیمت بالاتر ناودانی خواهد بود.

ویدیو جالب و تماشایی درباره انواع ناودانی :

 

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
انواع لوله و کاربرد آن در صنعت

انواع کاربرد ناودانی (Types of application of studs)

ناودانی (Studs) از جمله محصولات کاربردی در انواع سازه ها  و صنایع می باشد. از جمله موارد استفاده از ناودانی در سازه می توان به استفاده از ناودانی در مقاوم سازی بناهای فرسوده و قدیمی و استفاده در چارچوب ها اشاره نمود. همچنین انواع ناودانی در صنعت خودرو و ماشین سازی و صنایع دریایی و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

 

قیمت و فروش انواع ناودانی