انتخاب محصول

استفاده از ورق های فولادی چه در صنایع ساختمانی و چه در صنایع ساده تر مانند ساخت ظروف منزل رواج دارد و بسیاری از این لوازم با این ورقه ها ساخته می شوند.
یکی از انواع ورق های فولادی ورق سیاه یا ورق گرم است. این ورق ها در دو نوع کلی صنعتی و معمولی ساخته شده و هر کدام استاندارد های خاص خود را دارند و در ابعاد و ضخامت های متفاوت و متنوع تولید می شوند. در روش ساخت این ورق ها ابتدا فولاد را به شکل مذاب در آورده و سپس به شکل تخت آن را ورقه می کنند و با نورد و رول کردن آن، به شکل نهایی در می آیند. نام این دسته از مواد به آن برمی گردد که به دلیل ساخت تحت فشار و دمای بالا رنگ آن ها به حالت مات و تیره در می آید. به دلیل کاربرد های فراوان ورق فولادی سیاه در صنایع، تولید و فروش آن در کشور ما نیز رونق دارد.

فروش ورق سیاه ( Black Sheet Sale )

این ورق ها به دلیل داشتن استاندارد های متفاوت و درجه بندی های مشخص دارای فروش مشخصی نیز هستند. در کاربرد های متفاوت از ضخامت های متفاوت ورق و ابعاد گوناگونی استفاده می شود. ضخامت های این ورقه ها می تواند بین ۱.۲ میلی متر تا ۲۵.۴ میلی متر در شرکت های مختلف باشد. همچنین عرض ورق ها نیز بین ۹۰۰ تا ۲۱۰۰ میلی متر است. این ورقه ها معمولا به دلیل داشتن کربن کمتر در آلیاژ خود معروف هستند و از شکل پذیری خوبی برخوردارند، به همین دلیل استفاده آنان در صنایع ساخت ظروف پخت و پز نیز رواج دارد. به طور کلی موارد استفاده این دسته از ورق ها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  • ساخت تیرآهن و تیرچه های ساختمانی

  • استفاده در صنایع خودرو سازی

  • ساخت آب گرمکن و تانکر های ذخیره آب

  • ساخت تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی

  • استفاده در صنایع نظامی

  • استفاده در صنایع کشتی سازی و هواپیما سازی

فروش این ورق ها به دو شکل رولی و برش خورده است.
در بازار ایران برند های مختلفی مانند کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه M.M.K روسیه، فولاد اکسین خوزستان، فولاد کاویان، مجتمع فولاد گیلان، لوله و پروفیل نیکان پروفیل، لوله و پروفیل فولادی اصفهان، شرکت نورد و تولید قطعات فولادی، نورد و لوله اهواز، شرکت لوله و پروفیل آریا افق پاسارگاد، لوله و پروفیل مشهد، لوله و پروفیل امید البرز، لوله و پروفیل صبح پارسیان، شرکت لوله و پروفیل مبتکران صبا، لوله و پروفیل موکریان، مجتمع نورد فولاد کسری و مجتمع فولاد سبا اقدام به پخش و فروش انواع ضخامت های ورق های سیاه در دو حالت برش خورده و رولی می کنند.

قیمت ورق سیاد در اهن ارا

قیمت ورق سیاه ( Black Sheet Prices )

قیمت ورق سیاه به دلیل نوسان قیمت ارز در کشور ما با افزایش قیمت همراه بوده و نمی توان اطلاع دقیقی از قیمت را به شکل آنی نمایش داد. اما باید بدانید که قیمت این ورق ها با توجه به استاندارد به کار رفته در ساخت آن و ضخامت و ابعاد آن متفاوت است. محاسبه قیمت ورق های سیاه نیز به شکل واحد کیلویی است.

سفارش و قیمت فروش ورق سیاه

مطلب پیشنهادی آهن ارا
مقایسه ورق سیاه و ورق روغنی از نظر قیمت ، کاربرد و کیفیت