انتخاب محصول

در مطالب گذشته با ورق سیاه ( Black sheet ) که به وسیله نورد گرم تولید می شود آشنا شده اید. اما در سمت مخالف این ورق ها، ورق روغنی ( Oily sheet )  است که توسط نورد سرد و همراه با فشار زیاد تولید می شود.
ورق های روغنی ، از جنس فولاد بوده و ساخت آن ها به این شکل است که شیت ها و ورق های با ضخامت بالا را در نورد سرد و با فشار زیاد به ورق هایی با ضخامت کم تبدیل می کنند. شکل ظاهری این ورق ها درست نقطه مقابل ورق سیاه است که توسط نورد گرم تولید می شود.
این ورق ها به این دلیل ورق روغنی نامیده می شوند که ظاهری شفاف و آینه مانند دارند به همین دلیل این ورق ها بیشتر در ظاهر جسم به کار می برند.

بسته به نوع آلیاژ و استاندارد به کار برده شده در این ورق ها، ان ها را به سه دسته کلی تقسیم می کنند:

  1. ورق معمولی (مانند ST12): جهت مصارف ساختمانی و قطعات سخت تر

  2. ورق نیمه کشش (مانند ST13): ساخت سازه های ساختمانی و پرس کاری های کم عمق

  3. ورق فوق کشش (مانند ST14): به دلیل نرم تر بودن از بقیه انواع در خودرو سازی مورد استفاده قرار می گیرد

استاندارد ساخت و تهیه این ورق ها نیز برای ضخامت های تولیدی از ۰.۳۰ میلی متر تا ۳ میلی متر و برای ابعاد آن ها نیز دو عرض استاندارد ۱۰۰ سانتی متر و ۱۲۵ سانتی متر وجود دارد.

ورق سرد

فروش ورق روغنی ( Sell Oiled Sheet )

فروش این ورق های روغنی در ایران رواج دارد. این ورق ها یکی از پر کاربرد ترین وسایل در صنعت ساختمان هستند. استفاده در ساخت بدنه پروفیل ها و کاربرد در ساخت در و پنجره، ساخت کلیه لوازم خانگی مانند یخچال، فریزر، گاز، ماکروفر، بدنه خودرو، قطعات خودرو و ساخت مخازن آب از موارد است. استفاده زیاد این ورق ها به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این ورق ها است که دارای تحمل بسیار بالا نسبت به فشار و وزن زیاد هستند. علاوه بر آن به دلیل اینکه تولید این ورق ها نسبت به تولید بقیه ورق های فولادی سریع تر و کم هزینه تر صورت می گیرد، بسیاری از شرکت رو به تولید این ورق ها و فروش ورق های روغنی می روند.

بازارفروش این ورق ها ( ورق های روغنی ) در ایران توسط برند های ایرانی و خارجی تامین می شود. شرکت هایی مانند فولاد مبارکه اصفهان، هفت الماس، فولاد غرب و فولاد درخشان از شرکت های ایرانی و آسلورمیتال، پوسکو، ایسار هند، MMK روسیه، هیوندای کره جنوبی و تیانجین چین از نمونه شرکت های خارجی بازار ایران  و فعالان در زمینه فروش ورق روغنی است.

قیمت فروش ورق روغنی

قیمت ورق روغنی ( Olive sheet price )

قیمت ورق روغنی متاثر از قیمت اهن و فولاد خام است. هر چه قیمت این مواد بالاتر رود، قیمت ورق هم افزایش می یابد. در ثانی به دلیل تولید این ورق ها به طوری که نیاز به گرما و حرارت هم دارند، هر چه قیمت حامل های انرژی و نفت نیز افزایش یابد قیمت این ورق ها نیز بالاتر می رود. به همین دلیل قیمت مشخصی نمی توان برای این مواد ذکر کرد و برای کسب اطلاعات بیشتر حتما باید با بخش فروش سایت تماس بگیرید.

برای اسعتلام از موجودی انبار و قیمت نهایی و دادن سفارش خود وشیوه تحویل گیری محصولات نیز حتما باید با کارشناسان بخش فروش تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
تیرآهن ها و عوامل تاثیر گذار بر قیمت تیراهن :

قیمت، فروش و خرید ورق روغنی