انتخاب صفحه

لرزه گیرها ارتعاشات و سر و صدا را کاهش می دهند و در برخی موارد ارتعاشات را نیز از بین می برند.

لرزه گیرها انعطاف پذیر هستند و در بازارنوع لاستیکی و فلزی آکارئونی وجود دارد. لرزه گیرهای لاستیکی انواع مختلفی دارند و در سایزهای مختلف وجود دارند. جنس های لاستیکی  مواد اولیه یکسانی دارند. شرکت های مختلفی تولید لرزه گیرهای لاستیکی را به عهده گرفته اند ولی حتما در زمان خرید باید دقت شود که جنس تولید شده با کیفیت درجه الاستیته محصول قابل قبول باشد. در تولید لرزه گیرهای پلاستیکی در دو سر آنها فلنج می گذارند تا این امر باعث شود که لرزه گیرها به لوله ها متصل شوند و در مقابل لرزه های ناخواسته روی لوله ها جلوگیر شوند.

لرزه گیرهای ساده تری از جنس لاستیک وجود دارد که در مواردهای مختلف استفاده می شوند مثل یک تکه لاستیک که زیر پایه های موتورهای سانتیفیوژها و یا حتی دستگاه های چاپ استفاده می شوند. اما در خطوط نفت و گاز از برخی لرزه گیرهایی استفاده می شود که کاملاً پیچیده هستند. این لرزه گیرها تحمل فشار بالا را در مقابل لرزش های سنگین دارند.

لرزه گیرها از ضربات مختلف سیال روی لوله ها نیز جلوگیری می کنند پس وجود آنها در خطوط لوله ها ضروری می باشد. با وجود لرزه گیرها تحمل اتصالات بالا می رود و خستگی از بین میرود و باعث می شوند که اطلاعات دریافتی در دستگاه های اندازه گیری دقیقا در مسیر لوله ها از بین نرود و مسیر دچار نشتی و بهم خوردگی نشود. در صنعت راه سازی نیز از لرزه گیرهای غیرفلزی استفاده می شود به طوری که جهت حرکات و انبساط و انقباض پل از بالشتک ها و اتصالات انعطاف پذیر پل استفاده می کنند.

اتصالات پارچه ای نسوز و پشم شیشه نیز جزء لرزه گیرها هستند. در صنعت خودروسازی سبک و سنگین نیز از لرزه گیرهای پلاستیکی یا غیرفلزی بسیار استفاده می کنند که می توان در قسمت های فنر به اتاق و دسته موتورها کاربرد آنها را نام برد.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
8 مورد مهم در باب خرید اینترنتی و سفارش آهن الات و فلزات

قیمت روز و سفارش لرزه گیر