انتخاب محصول

یکی از ورق های پر کاربرد در صنایع کشتی سازی و ساختمانی، ورق فولاد مخصوصی است که از انواع ورق های نورد گرم یعنی ورق سیاه به شمار می رود. ورق  ST37  یک ورق با استحکام بالا است که بیشتر در صنایع مهم یعنی کشتی سازی، پل سازی، ساختمان سازی و راه سازی مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق ها به ورق های کربن استیل نیز مشهور هستند. استحکام بالای این ورق ها به دلیل استفاده درصد کربن کمتر نسبت به دیگر آلیاژ های ورق های نورد گرم سیاه است.

کاربرد های مختلف ورق ST37 :

  • استفاده در صنعت ساختمان سازی برای پلیت ها و بدنه های ستون

  • استفاده در کارخانجات پروفیل سازی

  • استفاده در ساخت نبشی های ساختمانی

  • استفاده در تولید ناودانی

  • استفاده در ساخت بدنه های مایکروویو، یخچال، اجاق گاز و دیگر وسایل آشپزخانه

  • استفاده در ساخت پل های عابر پیاده و پل های ماشین رو

  • استفاده در ساخت حفاظ های ساختمان و نرده های فلزی

  • استفاده در ساخت در و پنجره فلزی

همان طور که می بینید این ورق ها در انواع صنایع استفاده های زیادی دارد که دلیل آن هم استحکام بالا و قابلیت پرس کاری و جوشکاری بالای این ورق ها است.

فروش ورق ST37 :

بازار فروش ورق ST37 در ایران توسط شرکت های خارجی و ایرانی تامین می شود. کیفیت این محصولات با هم دیگر متفاوت بوده و هر کدام با کیفیت و قیمت متنوع ارائه می شود. از بین شرکت های ایرانی تولید کننده ورق های فولادی می توان به فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه فولاد اکسین اهواز، کارخانه فولاد کاویان خوزستان اشاره کرد. از بین شرکت های خارجی نیز می توان شرکت فولاد MMK روسیه، ایسار هند و تیانجین چین را نام برد.

کاربرد های مختلف ورق ST37

در گذشته شاید خرید این محصولات برای خریداران کمی مشکل بود زیرا نمی توانستند به سرعت سفارش خود را در بنگاه های فروش ورق فولادی ثبت کنند و از میزان موجودی انبار هر یک از آنان نیز خبری نداشتند اما امروز می توانید با مراجعه به سایت آهن آرا در میان تمامی شرکت ها و بنگاه های فروش ورق های فولادی جستجو کرده و ورق مورد نظر خودتان را با ابعاد و ضخامت دلخواه و بهترین قیمت تهیه کنید.

در حال حاضر این ورق های استیل در ابعاد استاندارد ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ میلی متر و طول تا ۶۰۰۰ میلی متر فروخته می شوند. ضخامت ورق ها نیز برای شرکت های مختلف بازار بین ۲ میلی متر تا ۶۰ میلی متر است که در وزن ها و قیمت شان تفاوت ایجاد می کند.

قیمت ورق ST37 :

قیمت ورق های ST37 متاثر از قیمت ورق مادر خود یعنی ورق سیاه است. در تهیه ورق های نورد گرم به دلیل استفاده از سوخت برای گرم کردن ورق، فاکتور مهمی به نام قیمت نفت روی آن ها تاثیر گذار است. با بالا رفتن قیمت دلار و نوسان قیمت ارز و حامل های انرژی ما شاهد تغییرات گسترده در قیمت ورق های فولادی بوده ایم و این ورق ها نیز از آن ها جدا نیستند.

برای خرید این ورق ها باید میانگین قیمت ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان را برای هر واحد کیلو گرم ورق در نظر داشته باشید. برای ثبت سفارش از شرکت مورد نظر در ابعاد دلخواه خود حتما با مشاوران و واحد پشتیبانی فروش محصولات آهن آرا تماس حاصل فرمایید.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
انواع لوله و اتصالات ( types of pipes and fittings )

سفارش ، فروش و قیمت انواع ورق