انتخاب محصول

تیرآهن های فولادی با نام لاتین (Girder) یکی از مقاطع پر استفاده در انواع صنایع و مشاغل است. این مقطع به عنوان مهمترین پروفیل ساختمانی نیز به شمار می رود. این محصول به دلیل داشتن استحکام بالا و توانایی تحمل وزن زیاد می تواند در بسیاری از کارها و سازه ها استفاده شود.

کاربرد های مختلف تیر آهن ( Different applications of the iron bar ) :

  • ساخت سازه های فولادی و ساختمان های با ستون های فلزی

  • ساخت اسکله های کشتی

  • ساخت کشتی های باربری و مسافربری

  • ساخت سازه های پالایشگاه های نفتی و صنایع پتروشیمی

دو مورد از پر استفاده ترین انواع تیر آهن مدل های IPE و IPB است که در ادامه مطلب به توضیح هر کدام می پردازیم. تیرآهن IPB یا H شکل که به تیرآهن بال پهن نیز معروف است استحکام بالاتری نسبت به مدل های دیگر دارد و در سه استاندارد st37، st44 و st52 تولید می شود. تیرآهن IPE یا I شکل نیز به طور عمده در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.
این تیرآهن در بسیاری از پل ها و ساختمان خراش های امروزی قابل مشاهده است. استاندارد دیگری نیز توسط شرکت های چینی و روسی تولید شده است که به ان ها تیرآهن های INP می گویند و ویژگی بارز آن ها نازکی در ابتدای بال ها و ضخامت بیشتر در انتهای بال ها است به طوری که به راحتی شیب ملایمی را در بال ها مشاهده می کنید.

بررسی قیمت تیراهن در بازار تهران

مزیت های استفاده از تیر آهن در سازه ها ( Advantages of using an iron bar in structures ) :

  • کاهش هزینه ها در مصرف آهن

  • افزایش هر چه بیشتر استحکام سازه

  • بالا بردن سرعت پیشبرد پروژه

  • کاهش خطا در پیشرفت پروژه

ویدیو جالب و تماشایی از ساخت تیراهن و اسکلت فلزی :

 

 

فروش تیرآهن ( Grider sales )

بازار فروش تیرآهن در ایران بازاری گسترده با حضور انواع کشور ها و شرکت های داخلی و خارجی است. شرکت هایی مانند ذوب آهن اصفهان، فولاد فایکو، فولاد مبارکه اصفهان، فولاد آرین، فولاد روسیه، فولاد هیوندای کره جنوبی، کارخانه فولاد کرمانشاه، فولاد ناب تبریز، فولاد ماهان و فولاد یزد در بازار حضوری فعال دارند. تیر آهن های بازار را عمدتا در اندازه های ۱۲ متری به فروش می رسانند و سایز های موجود در بازار نیز از ۱۲ تا ۳۰ را شامل می شود. واحد قیمت گذاری برای تیرآهن ها نیز کیلوگرم است.

قیمت تیرآهن ( The price of the Grider )

در طول ماه های اخیر قیمت تیرآهن ها نیز همچون دیگر محصولات فلزی و فولادی دچار نوسان قیمت شده و قیمت آن ها به شکل لحظه ای توسط بنگاه های فروش تیراهن تغییر می کند. برای استعلام قیمت دقیق و همین طور مشاوره خرید قبل از انجام هرگونه سفارش با مشاوران آهن آرا تماس حاصل فرمایید.

 

 

اگر قصد خرید تیرآهن را دارید ابتدا مطمئن شوید که چه نوع و استانداردی را برای خرید خود در نظر دارید. استاندارد های IPE برای ایران و اروپا بوده و بیشتر فروش در این نوع است. استاندارد IPB برای اروپا بوده و هنوز در ایران به طور عمده جا نیفتاده است زیرا مهندسان ما در طراحی سازه ها همچنان از روش های قدیمی تر پیروی می کنند. استاندارد INP که برای روسیه و چین است نیز گرچه دارای بازار فروش نسبتا خوبی است اما کیفیت محصولات چینی ان ها کمی نسبت به دیگر رقبا پایین تر به نظر می رسد.

قیمت فروش و سفارش تیراهن