انتخاب محصول

یکی دیگر از آلیاژ های ورق نورد گرم که استفاده زیادی در صنایع دارد ورق  ST52 است. خصوصیتی که این آلیاژ را با دیگر آلیاژها متفاوت می سازد استفاده از درصدی سیلیسیوم و منگنز در ساخت این ورق (  ST52 sheet ) است. این دو عنصر با بخشیدن قابلیت خمش و پیچش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی باعث می شوند که این ورق یک ورق منحصر به فرد در بازار ورق های فولادی باشد. عناصر سازنده این ورق به تفکیک وزنی کربن با ۰.۲ درصد، سیلیسیوم با ۰.۵۵ درصد و منگنز با ۱.۶ درصد است.

 کاربرد های مختلف ورق ST52  در صنعت ( Different application of ST52 sheet) :

  • ساخت ریل ها و پل ها در صنایع راه سازی

  • ساخت بدنه چرثقیل و قطعات مربوط به آن

  • شاسی ماشین آلات سنگین

  • دیواره دستگاه های صنعتی

  • صنایع مخزن سازی

  • ساخت لوازم ساختمانی

وجود قابلیت های ماشین کاری و پرس کاری خوب روی این ورق ها باعث آن شده است تا کاربرد های زیادی را در صنایع و مشاغل مختلف به دست بیاورد. این ورق در عین اینکه خاصیت ایمنی و استحکام بالایی را دارد، وزن کمتری نسبت به دیگر ورق های فولادی دارد و به دلیل داشتن درصد کربن پایین احتمال خرابی و شکستگی آن در حین کار کم است.

معرفی ورق ST52 ، قیمت فروش ورق ST52 | نحوه خرید ورق ST52

فروش ورق ST52 

اگر نیاز به خرید ورق فولادی ST52 دارید ابتدا باید ابعاد و ضخامت مورد نیاز خود را مشخص کنید. این ورق ها در ابعاد عرضی ۱۱۰۰ میلی متر تا ۴۵۰۰ میلی متر و طول ۲۵۰۰ تا ۲۴۰۰۰ میلی متر ساخته می شوند. همچنین ضخامت های موجود در بازار نیز از ۸ تا ۱۵۰ میلی متر را شامل می شود. شرکت های تولید کننده ورق های فولادی در بازار ایران را کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه فولاد اکسین اهواز، کارخانه هیوندای کره جنوبی و کارخانه فولاد آلمان شامل می شود. البته گاهی در بازار با فولاد های ژاپنی و آمریکایی نیز روبرو هستیم که گاهاً وارد کشور می شوند.

فروش این ورق ها ( Sell sheet ST52 ) نیز در ایران با استقبال خوبی روبرو شده است زیرا فولاد های آلیاژی توانسته اند با کم کردن حجم فولاد قیمت کمتری نسبت به ورق های مشابه داشته باشند و همین مساله در هزینه ها و مخارج کارخانجات و مشاغل مهم و تاثیر گذار است. ویژگی مهم دیگر این ورق ها قابلیت بالای جوشکاری آن ها است که با حفظ استحکام خود می تواند جایگزین خوبی برای فولاد سنگین و گران قیمت بازار باشد.

کاربرد های مختلف ورق ST52

قیمت ورق ST52

قیمت ورق ST52 بسته به انواع آن متفاوت است. چندین استاندارد از این ورق ها ارائه شده است. اگر قصد خرید ورق ها را دارید حتما بسته به نیاز خود اقدام به تامین ورق فولادی کنید و بدون آگاهی و اطلاع خرید نکنید. نسخه استاندارد این ورق با نام کامل ST52-3N در دسترس است که N نمایانگر Normalized یعنی استاندارد شده است.

برای اطلاع قیمت دقیق محصول حتما باید با امور پشتیانی خریداران تماس حاصل فرمایید.
نوسان قیمت ارز باعث شده تا هر روز شاهد بالا و پایین آمدن قیمت ورق های فولادی باشیم و به همین دلیل نمی توان در هر لحظه قیمت دقیق را اعلام کرد.
قبل از انجام خرید و ثبت سفارش ورق ST52 می توانید با کارشناسان مربوطه سایت آهن آرا برای اطمینان از کیفیت و اصالت محصول در تماس باشید.

قیمت و خرید ورق ST52