انتخاب محصول

ورق های استنلس استیل ( Stainless steel sheet )  یا همان فولاد ضد زنگ، آلیاژی پر کاربرد از فولاد است که از ترکیب عناصر کربن، کروم، نیکل و آهن به دست می آید. مهم ترین خاصیت و ویژگی این فولاد در مقایسه با فولاد های دیگر همان زنگ نزدن آن است.
شیوه ساخت این ورق های فولادی بدین گونه است که یک لایه محافظ، لایه فولاد را پوشانده و از آن در مقابل خوردگی و زنگ زدن محافظت می کند و شما حتی اگر خراشی را در سطح این ورق های فولادی ایجاد کنید بعد از مدتی خود به خود ترمیم می شود. این فولاد ها به شکل های مختلفی مانند ورق، سیم مفتول، شیت، رول، میله و لوله ساخته می شود و کاربرد های گوناگونی از دسته های تجاری تا صنعتی دارد. در صنایع ساختمانی عظیم، کارخانجات لوله سازی، تانکر سازی و تولید محصولات شیمیایی از این فولاد ها به دلیل راحتی در استریل کردن آنان و مقاومت آنان در برابر خوردگی و زنگ به شکل گسترده استفاده می شود. همچنین تولیدات ظروف آشپرخانه مانند قابلمه، دیگ و کارد و قاشق و چنگال نیز با این جنس فولاد مورد توجه است.

فروش ورق استنلس استیل ( Sell Stainless Steel Sheets )

ورق استنلس استیل انواع گوناگونی دارد:

  1. استنلس های غیر مغناطیسی : آلیاژ آهن، کروم نیکل با کربن کمتر از یک دهم درصد

  2. استنلس های مغناطیسی : آلیاژ آهن – کروم با کربن کمتر از یک دهم درصد

  3. استنلس های مارتنزیت : آلیاژ آهن – کروم با کربن بالاتر از یک دهم درصد

  4. استنلس های دوپلکس : آلیاژ آهن – کروم و نیکل با ساختمانی از ترکیب استنلس های مغناطیسی و غیر مغناطیسی

هر کدام از این انواع دارای خصوصیت و ویژگی های خاص خود هستند که هر کدام قیمت های خاص خود را دارند. استفاده زیاد و کاربرد های متنوع این ورق ها در مخازن صنایع شیمیایی و ظروف و لوازم خانگی، قطعات خودرو و ابزار آلات پزشکی باعث آن شده تا فروش این محصولات رونق داشته باشد.

قیمت ورق استنلس استیل

قیمت ورق استنلس استیل ( Stainless Steel Sheet )

ورق های استنلس استیل در ابعاد و ضخامت های متنوعی ارائه و تولید می شوند که ضخامت های ۰.۱ تا ۵۰ در ابعاد ۱۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تولید می شوند. این ورق ها به شکل رول یا شیت فروخته می شوند و واحد اندازه گیری آنان هم کیلوگرم است. قیمت ورق استنلس استیل بازار هر جنس و هر شرکت می تواند متفاوت باشد. قیمت های بازار از هر کیلو ۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است. البته آلیاژ های متفاوتی از این ورق ها در بازار موجود است. آلیاژ های ۳۰۴، ۳۱۰ (آلیاژ نسوز تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد) ، ۳۱۶ (آلیاژ ضد اسید)، ۳۰۹ (آلیاژ نسوز تا دمای ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد) ، ۳۲۱ (آلیاژ نسوز تا دمای ۹۶۰ درجه سانتی گراد) و ۴۳۰ در بازار ایران توسط شرکت های مختلف تولید و فروخته می شوند. برند های خارجی در بازار هم برند YC تایوان، برند کلمبوس آفریقای جنوبی، برند پوسکو کره جنوبی، تیسکو چین و برند جیندال هند است.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
آنچه باید درباره ورق سیاه بدانیم (از قیمت کارخانه تا خرید ورق سیاه )

 

به دلیل نوسان قیمت ارز و آشفتگی بازار برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت دقیق و به روز محصولات مورد نیاز خود حتما با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.

 

سفارش و قیمت ورق استنلس