انتخاب محصول

با پیشرفت روزافزون تکنولوژی‌های ساخت و تولید، صنایع مختلف نیازمند مواد اولیه مختص به خود هستند. فولاد یکی از پرکاربردترین مواد اولیه در صنعت می‌باشد و یکی از کاربردهای فولاد استفاده آن در صنعت لوله‌ سازی می‌باشد.
هنگام خرید لوله و همینطور استعلام قیمت لوله  باید یک سری نکات تخصصی و صنعتی رو بدانیم تا بتوانیم به بهترین وجه، خرید لوله  را انجام بدهیم. وب سایت آهن آرا به بهترین شکل در ارتباط  با خرید و فروش لوله در هر نوعی به شما آگاهی می‌دهد و در مقابل از شما کاربران و متقاضیان تقاضا دارد که در صورت تمایل به خرید لوله  ازمشاورین و کارشناسان ما به صورت رایگان استفاده کنید.
این وب سایت تعهد میکند مناسب ترین قیمت و در عین حال بهترین کیفیت را دارد و در کمترین زمان ممکن سعی در تامین اجناس درخواستی شما میکند و خریدی امن و آسان را برای شما فراهم می آورد.

فولاد کربنی (Carbon Steel)

آهن خود به تنهایی ماده ضعیفی است، اما با افزوده شدن کربن، فولاد ساخته می‌شود. کربن،  مهمترین ماده افزودنی به مواد آهنی می‌باشد. اما برای تولید فولادی مطلوب، مواد افزودنی دیگری نیز به آن اضافه می‌کنند. بر اساس تعریف موسسه آهن و فولاد آمریکا، فولاد کربنی،  فولادی است که حداکثر ۲.۱ درصد جرم آن را کربن تشکیل دهد.
به دلیل مقاومت بالا، لوله‌های‌ ساخته شده از فولاد کربنی (لوله کربنی) در صنایع مختلف کاربرد بسیاری دارند. این نوع فولاد شامل عناصر آلیاژی نسبتاً کم و با درصد پایین است، لذا قیمت ارزان‌تری نسبت به دیگر لوله‌ها دارد. اما کمبود عناصر آلیاژی  دیگر سبب کاهش مقاومت آن در تحمل تنش‌ها و فشارها‌ می‌شود.
بنابراین، در صنعت لوله‌سازی ازفولاد کربنی برای انتقال سیالات و مایعات پر فشار مناسب نیستند.

فولاد آلیاژی (Alloy Steel)

فولاد آلیاژی به فولادی گویند که مقدار مشخصی عناصر آلیاژی در ساختار خود داشته باشد. این عناصر آلیاژی سبب افزایش مقاومت فولاد آن نسبت به خوردگی و زنگ زدگی می‌شود. از عناصر آلیاژی مهم به کار رفته در تولید فولاد آلیاژی می‌توان به نیکل، کروم، مولیبدن، منگنز، سیلیکون و مس اشاره کرد. در صنعت لوله‌سازی، از فولاد با ترکیب آلیاژی بالا برای ساخت لوله‌هایی که باید تحت  فشار و دمای بالا کار کنند استفاده می‌شود. لوله آلیاژی که  بدلیل مقاومت بالا آن، در صنایع نفت، گاز و برق و انتقال مواد شیمیایی و خورنده کاربرد وسیعی دارد.
لوله نفتی یکی از انواع لوله آلیاژی می‌باشد.

فولاد آلیاژی (Alloy Steel)

فولاد ضدزنگ یا استیل (Stainless Steel)

به فولاد مقام در برابر اکسیداسیون, فولاد ضد زنگ می‌گویند.
اما یک ترکیب ثابت از کربن و فولاد برای ساخت فولاد ضد زنگ وجود ندارد.  عناصر مهم مصرفی در فولاد ضد زنگ، کروم، منگنز، سیلیکون و نیکل می‌باشند. این عناصر آلیاژی پس از اکسید شدن، یک لایه‌ی نازک و پایدار را روی فولاد تشکیل می‌دهند که از اکسید شدن آن جلوگیری می‌کند.

لوله استنلس استیل در صنایعی که خوردگی و سایش از اهمیت زیادی برخوردار است، کاربرد دارد. این نوع لوله‌ها برای تحمل تنش‌ها و فشار بالا مناسب نیستند. مگر اینکه روی آن عملیات حرارتی مناسبی انجام شده باشد. فولاد ضد زنگ به دلیل درخشندگی و ظاهر زیبا، در کاربردهایی که لوله در معرض دید باشد استفاده می‌شود.

فولاد ابزار (Tool Steel)

فولاد ابزار فولادی است که برای ساخت و شکل‌دهی فولادهای دیگر بکار می‌رود.
فولاد ابزار، باید علاوه بر سختی و استحکام بالا، در برابر خوردگی و سایش هم مقاومت داشته باشد. همچنین باید در دمای بسیار بالا شکل لبه‌های برشی خود را حفظ کتد و تغییر شکل ندهد. به منظور رسیدن به این ویژگی‌های مطلوب، این نوع فولاد از ترکیب بالایی از آلیاژ ساخته‌ شده و چندین مرحله عملیات حرارتی روی آن  انجام می‌گیرد.
فولاد ابزار، که گاهاً از آن به عنوان ابر آلیاژ نیز یاد می‌شود، گزینه‌ی خوبی برای تولید لوله‌ نیست. زیرا از یک طرف ترکیب زیاد آلیاژ باعث افزایش هزینه تولید آن می‌شود. و از طرف دیگر فرم دادن به چنین لوله‌ای کار سختی است.
بنابراین، ارزان‌ترین و ساده‌ترین راه برای تولید لوله، استفاده از فولاد نرم و کم آلیاژ است. که می‌توان با انجام عملیات حرارتی مناسب، آن را به سختی مورد نظر رساند.

ویدیو جالب از ساخت لوله های فولادی

سفارش و خرید انواع لوله