انتخاب محصول

در این مقاله از وب سایت آهن آرا ، قصد معرفی و بررسی یکی از پرمصرف ترین و ضروری ترین پروفیل ساختمانی را خواهیم داشت تا شما را با برخی از ویژگی ها، کاربرد ها و همچنین قیمت آن اشنا سازیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

ناودانی چیست؟

از دیگر پروفیل (مقاطع فولادی) های صنعتی و ساختمانی است که برای ایجاد قاب و پایه‌ در عملیات ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. اگر بخواهید به ساختار این پروفیل نگاهی بیاندازید، متوجه خواهید شد که شکل و شمایل آن به صورت U انگلیسی بوده و از نورد بیلت ساخته شده و جنس بیلت ها از فولاد کربن تشکیل شده است. در کارخانجات، ناودانی ها را عمدتا به دو صورت پرسی و فابریک تولید می کنند.

ساخت ناودانی با استفاده از روش پرسی و فابریک:

روش پرسی: در کارخانجات دستگاهی به نام رول فرمینگ وجود دارد که پس از قرارگیری ناودانی ها که عمدتا از ورق های فولادی تشکیل شده اند، شکل نهایی این پروفیل را استخراج می کند.

روش فابریک: ورق های فولادی در روش فابریک از همان مراحل اولیه به صورت ناودانی خارج می‌ شوند که در نهایت به دو صورت ناودانی نورد سرد و ناودانی نورد گرم دسته‌ بندی می‌شوند.

در چه زمینه ای از این پروفیل صنعتی و ساختمانی استفاده می کنند؟

به دلیل شکل ظاهری و نوع ساخت این پروفیل های صنعتی، از آن ها به عنوان ساختاری ویژه در پروژه‌ های ساختمانی استفاده می شود که عمدتا نقش پایه و قاب را ایفا می کنند. بر همین اساس، از آن ها در مواردی همچون: چارچوب ها،تشکیلات دریایی، تجهیزات ساخت‌ و ساز، اسکلت کامیون و ماشین آلات استفاده می شود.

چطور می توانیم از قیمت ناودانی مطلع شویم؟

برای مطلع شدن از قیمت این پروفیل صنعتی، می توانید به وب سایت آهن آرا مراجعه کنید که در قسمت قیمت انواع ناودانی به بررسی تمامی سایز ها پرداخته ایم تا به آسانی بتوانید سایز مناسب خود را به همراه قیمت، در اختیار داشته باشید.

قیمت روز انواع ناودانی