انتخاب صفحه

قیمت لوله مسی تحت تاثیر موارد مختلفی از جمله نظام عرضه و تقاضا ، میزان تولید مازاد کشور ، میزان صادرات و واردات و …. همواره در نوسان می باشد اما از طرفی دیگر فارغ از موارد مطرح شده انواع مختلف لوله مسی نیز بر قیمت لوله مسی موثر خواهد بود.

از این رو ما در سایت آهن آرا سعی کرده ایم با ارائه توضیحات کلی در خصوص انواع لوله مسی به شما دیدی کلی در این خصوص ارائه دهیم تا بتوانیم همراه شما در انتخاب محصول مورد نظر با بهترین قیمت و کارایی باشیم.

بررسی ویژگی های مس و لوله مسی

مس فلزی گرانبها با ویژگی های منحصر به فردی چون هدایت دمایی سریع، یکنواخت و بالا، هدایت الکتریکی بالا ، مقاومت بالا در برابر خوردگی حاصل از اکسیژن محلول در آب و …. می باشد. از جمله کاربردی ترین محصولات مسی در صنعت می توان به لوله مسی اشاره نمود که از انها در مصارف الکتریکی و تولید انواع مبدل های حرارتی استفاده می شود.

تقسیم بندی های متفاوتی برای انواع لوله مسی بر اساس مواردی چون نیاز بازار، ضخامت دیواره، فرایند ساخت و … صورت پذیرفته است که البته هر کدام از موارد مذکور می تواند بر روی قیمت لوله مسی موثر باشد. در ادامه در این مقاله از سایت آهن آرا به دو دسته بندی مهم و اثرگذار بر قیمت لوله مسی اشاره شده است.

تقسیم بندی لوله مسی بر اساس نیاز بازار

لوله های مسی بر اساس نیاز بازار در سه دسته تقسیم بندی می شوند.

لوله مسی TPC

قابلیت هدایت الکتریکی بالا و انعطاف پذیری بالا از جمله مشخصه های اصلی لوله مسی TPC می باشد و از آنها در موارد مختلفی همچو­­ن برق و الکترونیک، پنل های خورشیدی ، سخت افزار و … استفاده می شود.

لوله مسی DLP و DHP

این این نوع از لوله های مسی به صورت دی اکسید شده با فسفر می باشند و تنها تفاوت آنها در میزان فسفر باقیمانده است. از ویژگی های این نوع لوله می توان به استحکام بالا ، هدایت حرارتی بالا و امکان جوشکاری بر روی آنها اشاره نمود ؛ بر همین اساس از این نوع لوله مسی در تولید انواع مبدل حرارتی ، سیستم های تبریدی ، تهویه مطبوع ، ترموستات و … استفاده می شود.

تقسیم بندی بر اساس ضخامت دیواره لوله مسی

این نوع دسته بندی که عموما برای انواع لوله مسی در آمریکا ، کانادا و هند انجام می شود بر اساس تغییر ضخامت دیواره لوله با ثابت بودن قطر خارجی لوله می باشد. مسلما تغییر ضخامت دیواره یکی از موارد اثر گذار در قیمت لوله مسی می باشد لذا می توان گفت توجه به این نوع دسته بندی می تواند در انجام یک پروژه  مطمئن و با رعایت موارد اقتصادی اهمیت یابد.

۱- لوله مسی نوع M: این نوع لوله کمترین ضخامت را در میان لوله های مسی دارد و بر همین اساس برای مصارف حرارتی کم فشارمسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. در آمریکا از رنگ چاپی قرمز بر روی این نوع لوله مسی استفاده می شود.

۲- لوله مسی نوع L: این نوع لوله نسبت به نوع M ضخامت بیشتری داشته و بر همین اساس می توان از انها در مواردی چون انتقال آب در پروژه های مسکونی استفاده نمود. همچنین در صورت نیاز به خم لوله استفاده از نوع L لوله مسی پیشنهاد می شود. در آمریکا از رنگ چاپی آبی بر روی این نوع لوله استفاده می شود.

۳- لوله مسی نوع K: این نوع لوله مسی ضخیم ترین نوع آن است و در پروژه هایی که نیاز به دفن عمیق لوله می باشد از آن استفاده می شود. رنگ چاپی سبز بر روی این نوع لوله مسی استفاده می شود.

ویدیو جالب از تولید لوله مسی :

جهت اطلاع دقیق قیمت لوله مسی بر اساس ضخامت می توانید به صفحه قیمت لوله مسی در سایت آهن آرا مراجعه نمایید. همچنین کارشناسان بخش فروش سایت آهن آرا جهت ارائه قیمت لوله مسی به صورت آنلاین در خدمت شما خواهند بود.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
ناودانی چیست | معرفی انواع ناودانی | بررسی کاربرد آن ها

خرید ، سفارش و قیمت لوله مسی