انتخاب محصول

میلگرد یا آرماتور ( Rebar or reinforcement ) که بیشترین مصرف را در بخش های عمرانی و سازه های بتنی به خود اختصاص داده است دارای کاربرد های مختلفی می باشد. با توجه به لزوم چسبندگی بین میلگرد و بتن در ساخت و ساز از میلگرد آجدار استفاده می شود و بر همین اساس قیمت میلگرد آجدار تحت تاثیر صنعت ساخت وساز نیز می باشد.
اگرچه وجود آج موجب افزایش چسبندگی می شود با این حال امکان خارج شدن میلگرد به دلیل اعمال نیرو وجود دارد لذا انواع اشکال میلگرد برای افزایش مقاومت مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به معرفی هر یک از آنها پرداخته شده است.

قیمت میلگرو و خرید از کارخانه

میلگرد راستا یا میلگرد سیتکا: این میلگرد (آرماتور) به طور معمول به منظور افزایش مقاومت کششی بتن مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که در پاره ای از موارد از میلگرد راستا جهت افزایش مقاومت فشاری بتن نیز استفاده می شود ، قیمت و خرید میلگرد راستا را میتوانید از قسمت تماس با ما مشاوره با کارشناسان مطلع شوید.

خاموت : این نوع آرماتور جهت جلوگیری از بیرون زدگی آرماتورهای طولی، تحمل نیروهای برشی و همچنین جلوگیری از گسترش ترک در سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی میلگرد A2 (میلگرد آجدار نیمه سخت) برای خاموت زنی مناسب می باشد و انجام عملیات جوشکاری بر روی آن در صورت اجبار امکان پذیر می باشد.

خاموت و میلگرد ( AHANARA )

خرک : از آنجایی که از خاموت نمی توان در فونداسیون استفاده نمود از آرماتورهای پایه دار یا همان خرک برای قرار دادن دو شبکه متوالی افقی با فاصله معین در داخل قالب بتن ریزی کف فوندانسیون استفاده می شود. لازم به ذکر است از آنجایی که خرک ها تنها برای حفظ پایداری آرماتورهای فوقانی در فونداسیون استفاده می شوند فاقد اهمیت محاسباتی هستند.

موارد استفاده میلگرد در ساختمان

سنجاقی یا قلاب دوخت: از آرماتور سنجاقی به منظور تقویت مقاومت برشی خاموت ها و ایجاد اتصال کامل بین میلگردهای طولی و خاموت استفاده می شود. به طور معمول از میلگرد های A2 (میلگرد آجدار ساده نیمه سخت) با سایز های ۸ و ۱۰ برای ساخت آرماتور سنجاقی استفاده می شود.

(برای دریافت قیمت میلگرد آجدار به صفحه قیمت میلگرد مراجعه نمایید)­­

آهن الات ساختمانی ( تیراهن ، میلگرئ و ... )

اوتکا: اوتکا که در دسته آرماتورهای تقویت برشی جای دارد به طور معمول در سقف های تیرچه بلوکی مورد استفاده قرار می گیرد.
وظیفه اصلی اوتکا در این سقف ها تامین ظرفیت برشی در انتهای سقف می باشد.

اوتکا که در دسته آرماتورهای تقویت برشی جای دارد

رکابی: آرماتور رکابی به منظور حفظ آرماتورهای طولی یا عمودی در دیواره و دال ها در حین بتن ریزی مورد استفاده قرار می گیرد.

موارد استفاده میلگرد (میلگرد آجدار، خاموت، میلگرد راستا و ... )

همانگونه که در ابتدا مطرح گردید از جمله موارد تاثیر گذار بر قیمت میلگرد آجدار میزان ساخت و ساز یا همان نظام عرضه و تقاضا می باشد. بر همین اساس و با توجه به نوسانات بازار قیمت میلگرد آجدار به صورت بروز در صفحه قیمت میلگرد آجدار سایت آهن آرا ارائه می گردد.

 

مطلب پیشنهادی آهن ارا
لوله گوشتدار

قیمت میلگرد ساده

قیمت میلگرد آجدار

قیمت میلگرد استیل