انتخاب محصول

تا کنون بارها راجع به میلگرد در آهن آرا با شما صحبت کردیم. در این مقاله قصد داریم شما را با اصطلاحات و نکات مهمی که راجع به میلگرد گفته شده ( صفر تا صد میلگردها )  بیشتر آشنا کنیم. در ادامه با آهن آرا همراه باشید.

انواع آهن آلات ساختمانی

همانطور که گفته شد آهن ها از جمله پرکاربردترین وسیله مورد استفاده در ساختمان ها به حساب می آیند و امروزه قبل از بکارگیری هر نوع آجر، سیمان و یا گچ به سراغ فلزات مختلفی برای ساخت چهارچوب ساختمان می روند که به این چهارچوب اسکلت فلزی نیز گفته می شود. از جمله مهمترین آهن آلاتی که در اسکلت فلزی ساختمان ها بکار میرود عبارتند از:

·       تیرآهن

·       ناودانی

·       نبشی

·       میلگرد

·       ورق

که تمامی موارد ذکر شده در فروشگاه آهن آرا موجود و شما عزیزان میتوانید با قیمت کارخانه آن را سفارش دهید.

میلگرد چیست ؟

بتن مقاومت کششی نسبتا ضعیفی دارد. فولادی که به منظور افزایش استحکام کششی بتن و مانع ترک خوردن بتن می شود میلگرد  نام دارد.

میلگرد فولادی است که ذوب شده و سطح مقطع دایره شکل دارد. کاربرد میلگردهای اهنی در کشورها و محل بارگیری آن متفاوت است.

روش نگهداری میلگرد

آرماتور :

شایان ذکر است که آرماتور در حقیقت همان میلگرد است که در امر ساختمان سازی کاربرد دارد.

فرایند ساخت میلگرد چگونه است؟

تولید میلگرد با استفاده از شمش صورت می گیرد. شمش تا دمای سرخ شدن حرارت داده می شود و از میان ماشین های نورد گرم عبور داده می شود تا مقطع عرضی آن کاهش یابد و طویل تر شود و سپس آخرین غلتک ها که کنده کاری شده اند وظیفه ایجاد آج های استاندارد میلگرد را بر روی آن ها دارند. در ادامه این فرایند میلگردها به طول ۱۲ متربریده می شوند.پس از سرد شدن آن ها در بسته های ۵ تنی بسته بندی می شوند و برچسب مشخصات بر روی آن ها نصب می گردد.

مقاله کامل آشنایی با ساخت میلگرد

میلگردها چگونه از ما محافظت می کنند؟

امروزه اکثر سازه هایی که توسط متخصصان و فعالان در این زمینه ساخته می شود از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد اگر چه بتن نیز مقاومت بالایی را در برابر نیروهای فشاری دارد و برای خرد کردن این ماده احتیاج به نیرویی پر فشارتر و فوق العاده زیاد خواهید داشت اما همواره از یک نقطه ضعف رنج می برد و آن این است که بتن (Concrete) مقاومت چندانی در برابر نیروهای کششی و چرخشی ندارد از همین رو متخصصان ترجیح می دهند که از میلگرد برای ساخت و ساز استفاده نمایند تا در برابر نیروهای کششی از سازه خود محافظت نمایند.

آرماتور چیست؟ (what is an armature)

آنچه درباره میلگرد باید بدانیم :

با توجه به اینکه میلگردها از اندازه های مختلفی برخوردار هستند، لذا آنها را با اندازه قطر شناسایی می کنند. بر طبق جدول اشتال میلگرد، قطر میلگردها از ۸ تا ۲۵۰ میلیمتر معرفی شده است. در ایران که عمدتاً از استانداردهای روسی استفاده می شود، قطر ۸ تا ۴۰ میلیمتر را برای میلگرد در نظر می گیرند. در ادامه فرایند ساخت، میلگردها در طول استاندارد، معمولاً ۱۲ متر، برش می خورند. پس از سردشدن، میلگردها در بسته های چند تنی، معمولاً ۵ تن، بسته­ بندی و بر چسب مشخصات بر روی آن زده می شود.

متن کامل مقاله آنچه درباره میلگرد باید بدانیم ( از قیمت میلگرد تا خرید آن )

معرفی انواع میلگرد :

الف- میلگرد نرم یا میلگرد بدون عاج

ب- میلگردهای نیمه سخت یا میلگرد های با آج ساده

ج-میلگرد سخت یا میلگرد آج پیچیده

برای احداث هر واحدی به پی‌ریزی مستحکم و قابل اطمینانی نیاز است؛ برای این منظور از میلگردها و بتن‌هایی متناسب با میزان مقاومت و باری که بایستی تحمل کند استفاده می‌شود. همینطور نوع بتن را نیز بسته به نوع کاربری محیط انتخاب میکنند برای مثال از بتن ضد سولفات برای مکان‌هایی که احتمال سولفاته شدن وجود دارد استفاده می‌کنند.

انواع استاندارد میلگرد بر اساس جنس :

انواع میلگرد بر اساس جنس گستره ی وسیعی را شامل می شود اما تنها ۶ نوع آن رایج می باشد.

۱-اروپایی

۲-فولاد کربن

۳-روکش اپوکسی

۴-گالوانیزه

۵-فایبرگلاس

۶-فولاد استنلس

جدول وزن میلگرد و معرفی انواع میلگرد براساس جنس

انواع میلگرد از نظر ظاهری :

میلگرد ساده

میلگرد آجدار

تفاوت کاربرد میلگرد آجدار و میلگرد ساده در صنعت

مطلب پیشنهادی آهن ارا
تیرآهن

خم کاری میلگرد :

خم کاری سبک : در این نوع خم کاری میلگردهایی با قطر کمتر از ۱۰ میلیمتر مانند کلیه خاموت ها و تنگ ها خم کاری می شوند.

خم کاری سنگین : در این نوع خم کاری میلگردهای با قطر بیشتر از ۱۰ میلیمتر و با شعاع مشخص خم می شوند.

خم کاری مخصوص : خم­کاری مخصوص یا خم کاری با رواداری های ویژه کلیه خم کاری های مربوط به واحدهای پیش ساخته می باشد.

 استانداردهای تولید میلگرد :

·       فولاد A-1

·       فولاد A-2

·       فولاد A-3

اطلاعات مربوط به هرکدام از استانداردها را در صفحه استانداردهای تولید میلگرد دنبال کنید

قیمت میلگرو و خرید از کارخانه

مشخصات میلگرد ساده A1  

میلگرد A1 از نوع صاف (میلگرد ساده) بوده و تنش جاری آن  ۲۴۰۰ و مقاومت کششی آن ۳۶۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع می‌باشد.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی ۲۵ درصد بوه و به عنوان میلگرد نرم شناخته میشوند. این میلگرد بصورت صاف و بدون آج است و برای آهنگری، تغییر شکل و انجام عملیات جوشکاری مناسب است. ‌بطور کلی به عنوان یک میلگرد داکتیل شناخته می‌شود.

مشخصات میلگرد آجدار A2 

میلگرد A2 ، یک میلگرد آج دار میباشد که تنش جاری آن برابر با ۳۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تنش گسیختگی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و تغییر نسبی پلاستیکی۱۹ درصد، نسبتا نرم تر میباشد.

آج های آن بصورت موازی و فنری شکل است.

برای مصارف ساختمانی ، علی الخصوص خاموت زنی بسیار مناسب میباشد.

مشخصات میلگرد آجدار A3 

میلگرد A3 نیز جز میلگرد های آج دار میباشد که تنش جاری آن ۴۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد و تنش گسیختگی آن برابر ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن ۱۴ درصد بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) میباشد.

در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع میباشد.

میلگردهای فولادی و طبقه بندی آنها ahanara

قیمت میلگرد :

اگر بخواهیم در رابطه با قیمت  و فروش میلگرد در بازار ایران برای شما توضیحاتی ارائه دهیم باید بدانید که بازار آهن در روزهای اخیر به وضعیتی رسیده که نه می توان نظر قطعی در خصوص خریدن یا نخریدن داد و نه بر کسی واضح است که روند دستوری بازار تا چه مدت زمانی به طول خواهد انجامید!

رابطه قیمت و فروش میلگرد و ارماتور | خرید میلگرد و آرماتور

فعالان این حوره بر این عقیده اند که روند افزایشی قیمت میلگرد و سایر مقاطع در بازار کنونی تحت تاثیر دو عامل بسیار مهم می باشند:

۱- صعود مجدد قیمت طلا و دلار
۲- حل نسبی مشکل بارگیری در بازار آهن آلات

قیمت روز اهن الات | آهن آلات ساختمانی و… :

اگر به دنبال قیمت روز اهن الات هستید، می توانید با مراجعه به وب سایت آهن آرا قیمت تمامی آهن آلات موجود در بازار را به دست بیاورید و یا می توانید با مشاوران خبره ما تماس حاصل فرمایید تا شما را در خصوص قیمت گذاری انواع آهن آلات یاری نمایند. لطفا در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب نمایید.

خرید میلگرد | فروش میلگرد | انواع میلگرد